کد خبر 6809
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹

خضریان:

کمیسیون اصل نود پیگیر رفع مشکلات مردم در حوزه پزشکی است

کمیسیون اصل نود پیگیر رفع مشکلات مردم در حوزه پزشکی است

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: کمیسیون پیگیر موضوع رفع مشکلات مردم در حوزه پزشکی است و کارکرد آن مشخص است در واقع آن جایی که دستگاه ها طرز کارشان دچار مشکل باشد ورود و براساس قوانین اقدام می کند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۳۱ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی، گفت: امروز در جلسه علنی مجلس شاهد این موضوع هستیم که افرادی با وجود داشتن سال ها مسئولیت اجرایی و سابقه قانونگذاری تمامی مشکلات را بردوش مجلس یازدهم و کمیسیون اصل ۹۰ می اندازند. کمیسیونی که پیگیر موضوع رفع مشکلات مردم در حوزه پزشکی است در حالی که کارکرد کمیسیون اصل ۹۰ مشخص است و آن جایی که دستگاه ها طرز کارشان دچار مشکل باشد ورود و براساس قوانین اقدام می کند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمی شود برخی از قوانین و سیاست ها را پذیرفت و برخی دیگر را نپذیرفت، به عنوان مثال، براساس بند ۵ ماده ۲ سیاست های کلی سلامت باید ایران به جایگاه نخست در منطقه آسیای جنوب غربی در حوزه شاخص های سلامت برسد اما سوال این است با توجه به قوانین بالادستی و جاری مبنی بر افزایش ظرفیت پزشکی در مناطق محروم، چطور می توانیم سکوت کنیم در حالی که کمبود پزشک در مناطق محروم بیداد می کند.

وی افزود: طی ۱۰ سال گذشته دانشگاه های دندانپزشکی از ۱۸ به ۶۳ رسیده اما مجموعه افرادی که پذیرش دندانپزشکی شده اند از حدود ۲ هزار نفر به کمتر از ۱۵۰۰ نفر از سال ۹۴ به سال ۱۴۰۰ رسیده لذا باید برای اصلاح این مهم تلاش کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: آقایان پزشک در مجلس در حالی حرف از تخصص می زنند که در زمان تشکیل کمیسیون ویژه برجام عضو این کمیسیون شدند و جالب است امروز حرف از تخصص گرایی می زنند.

بنابراین گزارش علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: طرز کار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مشخص است اما چه بهتر که کمیسیون های تخصصی کار را با هم پیش ببرند، اکنون شما موضوع را فرمودید و دوستان هم نقطه نظر خودشان را گفتند.

انتهای پیام

کد خبر 6809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =