کد خبر 7128
۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷

شهریاری:

افغانستان در خصوص حقابه‌ رودخانه هیرمند همکاری نمی کند/ ۸۲۰ میلیون مترمکعب میزان حقابه ایران است

افغانستان در خصوص حقابه‌ رودخانه هیرمند همکاری نمی کند/ ۸۲۰ میلیون مترمکعب میزان حقابه ایران است

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: ۸۲۰ میلیون مترمکعب میزان حقآبه‌ای است که باید از رودخانه هیرمند تامین شود اما افغانستان در این خصوص همکاری نمی کند.

به گزارش نمایندگان ما، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت تامین حقآبه رودخانه هیرمند مطابق کنوانسیون های بین المللی از سوی کشور افغانستان، گفت: متاسفانه هیات حاکمه افغانستان تاکنون اقدامی برای تامین حقآبه انجام نداده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات انجام شده با هیات حاکمه افغانستان در خصوص حقآبه، اظهار کرد: زمانی می توان نتیجه مذاکرات را مثبت تلقی کرد که آب رهاسازی شود و مشکلات مردم در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی برطرف شود.

وی با یادآوری اینکه آب سیستان از دریاچه هامون و رود هیرمند تامین می شود، ادامه داد: بر این اساس مردم این منطقه با مشکل مواجه شدند؛ در واقع  ۸۲۰ میلیون مترمکعب میزان حقآبه ای است که باید از رودخانه هیرمند تامین شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: متاسفانه طی چند سال گذشته هر وقت از وزراء امور خارجه نسبت به این موضوع سوال شد، فقط داستان تعریف کردند زیرا مشکلات مردم حل نشده است.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی، شاهد خشک شدن دریاچه هامون نیز هستیم.

انتهای پیام

کد خبر 7128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =