کد خبر 7344
۲۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱

موسوی لارگانی:

دستور تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها و وام ودیعه مسکن هردو به خطا رفته اند

دستور تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها و وام ودیعه مسکن هردو به خطا رفته اند

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان درمجلس گفت: دو دستور تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها و وام ودیعه مسکن هردو به خطا رفته و شاهد افزایش چندبرابری اجاره درکشور هستیم.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، سیدناصر موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان درمجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۸ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق خود گفت: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: هرکسی بخواهد علمِ آدم، پارسایی نوح، بردباری ابراهیم، غیبت موسی و عبادت عیسی نظر کند؛ باید به علی بن ابیطالب(ع) نظر نماید.

تلاش ها برای کمک به معیشت خانواده های شهدا را دوچندان کنیم

وی ادامه داد: ترجیح می دهم این نطق را با تذکری در خصوص ضرورت توجه ویژه به خانواده های معظم و معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران آغاز کنم. عجیب است که به جای انتشار اخباری در خصوص توجه بیشتر به وضعیت معیشت خانواده های شهدا، افزایش حقوق جانبازان و ایثارگران و بهبود خدمات درمانی و بیمه تکمیلی ایثارگران که حیات و موجودیت خود را مدیون جانفشانی آنها هستیم، اخباری از اختلاس و تخلفات با ارقام نجومی در شرکت های زیرمجموعه بنیاد منتشر می‌شود که به گفته مسئولین هنوز ابعاد این تخلفات نامعلوم است، آیا بدتر از این نیز می‌شود به مطالبات حداقلی این عزیزان بی احترامی کرد؟

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به شرایط نامطلوب معیشتی ایثارگران، مطرح کرد: شایسته نیست که ۳۰ سال پس از اتمام دوران دفاع مقدس؛ جانبازان و آزادگان در شرایط بسیار بد و نامطلوبی به سر ببرند و مجموعه های اقتصادی بنیاد شهید بی توجه به آلام این بزرگواران، به حیف و میل اموال آنها و فساد بپردازند.

موسوی لارگانی افزود: ایثارگران؛ الگوی مردانگی و رشادت نسل معاصر هستند و شرایط فعلی زیبنده آنها نیست. جا دارد به صورت فوری موضوع مشکلات ایثارگران و اختلاس های زیرمجموعه بنیاد شهید در دستور کار قرار گرفته است و در عین حال تلاش ها برای کمک به معیشت خانواده های شهدا را دوچندان کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس با اشاره به مشکلات خشکی زاینده رود و بی آبی تالاب گاوخونی، تاکید کرد: مطالباتی نظیر جریان دائمی آب در زاینده رود مقابله با بی آبی احیای تالاب گاوخونی به حال خود رها شده است، اکنون استان اصفهان زیر پرده ای  از غبار محو شده و امکان فعالیت عادی از شهروندان به واسطه مشکلات شدید زیست محیطی سلب شده است.

وضعیت استان اصفهان برخلاف تصور، بسیار اورژانسی است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نرخ ۱۲ درصدی بیکاری در استان اصفهان، در ادامه خاطرنشان کرد:استان اصفهان با نرخ بیکاری بالای  ۱۲ درصد به جمع ۵ استان کشور با نرخ بیکاری بالاتر پیوسته است که جا دارد این رکورد را به مسئولانی که طی این سالها موفق شدند این استان صنعتی و گردشگری را از نفس بیندازند، تبریک بگوییم.

موسوی لارگانی افزود: وضعیت استان ما برخلاف تصور، بسیار اورژانسی است؛ اگر گام های عملی برای تحقق شعارها برنداریم، دیر نیست که وضعیت استان اصفهان از آنچه که می بینیم بدتر شده و حتی سیل مهاجرت از اصفهان به سمت سایر استان ها شروع شود.

دستور تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها و وام ودیعه مسکن هردو به خطا رفته اند

وی ضمن انتقاد از افزایش اجاره بها، خطاب به رئیس جمهور، بیان کرد: آقای رئیسی! در بحث اجاره‌بها دو دستور تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها و وام ودیعه مسکن هردو به خطا رفته اند اکنون شاهد افزایش چندبرابری اجاره در کشور هستیم. اکنون خانوارهای اجاره‌نشین به مرز روانی شدن رسیده اند.

آقای رئیس جمهور؛ با اقدامات موقتی و اقتصاد دستوری نمی شود مانع افزایش قیمت‌ها شد

وی در ادامه افزود:قیمت اجناس مخصوصاً ارزاق عمومی در حال افزایش است؛ برنج ایرانی به مرز دویست هزار تومان رسیده و به خاطره ها پیوسته است؛ لبنیات، گوشت، مرغ و تخم مرغ از سفره ها پرکشیده است. در بازار خودرو هم آشفتگی مشهود است مثلاً یک پژو ۲۰۷ اتومات به بالای ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است چه خبر است؟ مگر جنسش از طلاست؟

اقتصاد کشور هزینه حذف ارز ترجیحی را به طور کامل پرداخت کرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  خطاب به رئیس جمهوری گفت: آقای رئیس جمهور؛ با اقدامات موقتی و اقتصاد دستوری نمی شود مانع افزایش قیمت‌ها شد. اگر می خواهید امید مردم به شما حفظ شده و خللی بر آن وارد نشود، کار های بنیادین مانند مهار تورم را دنبال کنید، در غیر این صورت اقتصاد کشور  گرفتار زنجیره ای از تورم خواهد شد که هر موجش سهمگین تر از موج قبلی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وزرای ضعیف و مدیران ناکارآمد را بر کنار کنید، مطرح کرد: هنوز چند ماه از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نگذشته که دولت به فکر بازگرداندن بخشی از آن شده است؛ اولا چنین تغییراتی پی‌درپی در سیاستگذاری اقتصادی، موجب بی اعتمادی بازار می شود، از سوی دیگر اقتصاد کشور هزینه حذف ارز ترجیحی را به طور کامل پرداخت کرده است؛ البته چون قرار نیست ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا تخیص داده شود، لذا تاثیر چندانی در کاهش قیمت و تورم ندارد و فقط موجب کاهش ۲۸ هزارمیلیارد تومانی درآمد دولت شده و نهایتاً ناچار به استقراض از بانک مرکزی می‌شویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از بورس، تصریح کرد:متاسفانه در فرایند تحقیق و تفحص از بورس به نتایجی رسیدیم که نشان می‌دهد بسیاری از مدیران و تصمیم سازان فعلی و گذشته بورس دچار تعارض منافع هستند، برخی افراد سود های چند هزار میلیارد تومانی به جیب زده اند.

انتهای پیام

کد خبر 7344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =