کد خبر 7400
۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰

عمویی:

کشورهای منطقه باید برای مشکلات آبی و اقلیمی به راه حل های مشارکت‌جویانه فکر کنند

کشورهای منطقه باید برای مشکلات آبی و اقلیمی به راه حل های مشارکت‌جویانه فکر کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر یک کشور تنها به مسائل آبی و محیط زیستی خود فکر کند و از این رهگذر بخواهد برای همسایگان محدودیتی ایجاد کند نمی تواند انتظار موفقیت دراز مدت داشته باشد.

به گزارش نمایندگان ما، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه کمیسیون امنیت به مسائل اقلیمی گفت: موضوع تغییرات اقلیمی و سد سازی ها در چارچوب مسائل زیست محیطی منطقه در حال پیگیری است و یکی از مطالبات مجلس از دولت پیگیری این موضوع است.

وی افزود: تغییرات اقلیمی موضوعی نیست که محدود به مرزها شود و به صورت فراگیر کشورهای یک منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد و نیاز به راه حل های جمعی  دارد و ابتکار عمل دولت برای برگزاری اجلاس وزرای محیط زیست کشورهای منطقه اقدام خوبی بود که نیاز است به دستاوردهای ملموس و عینی نیز برسد.

عمویی در پایان تاکید کرد: همه کشورهای منطقه باید برای حق مشکلات آبی، زیست محیطی و اقلیمی به راه حل های مشارکت‌جویانه و جمعی فکر کنند و اگر یک کشور تنها به مسائل آبی و محیط زیستی خود فکر کند و از این رهگذر بخواهد برای همسایگان محدودیتی ایجاد کند، نمی‌تواند انتظار موفقیت در دراز مدت داشته باشد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 7400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =