کد خبر 7421
۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴

وحیدی در نطق میان دستور:

آیا از آئین نامه ابلاغی رتبه بندی که چه بلایی سر قانون آورد، اطلاع دارید؟

 آیا از آئین نامه ابلاغی رتبه بندی که چه بلایی سر قانون آورد، اطلاع دارید؟

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: گرچه قانون خوب نوشته می شود، ولی بعضی مدیران ضعیف، در تنظیم آیین نامه‌ها و تأخیر در اجرای قانون آن را با تلخی به خورد جامعه هدف می‌دهند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمد وحیدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۶ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک عید غدیر، عنوان کرد: حرکت دین اسلام و استمرار حکومت نبوی در قالب امامت بود و غدیر نشانه و مظهر دخالت مردم در امور حکومت و عید غدیر متعلق به همه مسلمانان است و نشان حاکمیت حقیقت، فضیلت و عدالت است. این روز بزرگ و اعیاد بزرگ قربان و غدیر را به همه مردم شریف ایران و حوزه انتخابیه ام تبریک عرض می کنم.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس یازدهم ادامه داد: دشمنان اسلام به دلیل ترس از پیام غدیر در ایجاد امید در دل مظلومان و رسیدن به ظهور سعی دارند با ایجاد اختلاف، پاشیدن بذر نفاق و کینه و سست کردن جوانان از حرکت انقلابی و جهادی آنان بکاهند، غافل ازآنکه ملت امام حسین در مسیر نورانی شهیدان هر روزشان عاشورا است. الگوی مقاومتشان مکتب سردار دلها حاج قاسم در عصر حاضر است و فرزندانشان شعور را در قالب سرود سلام فرمانده در انتظار فرج معنا می کنند.

وی با بیان اینکه ایران امروز حتماً مقتدر تر و قوی تر از هر زمانی است، تأکید کرد: بعضی ضعف های در درون دولت های پس از انقلاب و درون حاکمیت ناشی از دور شدن از این مسیر نورانی و پر امید است و برخی شیطنت های داخلی و خارجی گاه به انتصاب افراد ضعیف انجامیده که در اخذ تصمیمات، فرصت سوز هستند و توان مقابله با مشکلات را ندارند.

وحیدی خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: گرچه قانون خوب نوشته می شود، ولی بعضی مدیران ضعیف، در تنظیم آئین نامه ها و تأخیر در اجرای قانون آن را با تلخی به خورد جامعه هدف می دهند.

وی خطاب به رئیس جمهور و هیئت محترم دولت نیز عنوان کرد: پیام امید بایستی از اردوگاه دولت به ملت برسد و دغدغه برخی پیام های مجلس، مثل تذکر و سوال و کارت زردها، مخالفت با اشخاص نیست، ضعف عملکردهای تیمی در درون سیستم است. مجلس جهت حرکت دولت را درست می داند، ولی کندی حرکت و کم دقتی آن، قابل قبول نیست و مدیران نالایق یا متأثر از نفوذ در  لایه های مختلف به جای موفقیت و نجات اقتصاد، آن را به کما می برند و ملتی را نگران و سر در گم می کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: رئیس جمهور محترم؛ در زمان فعلی وجود تیمی مدّبر کنار شما که منجر به تصمیم قاطع و درست شود، ضرورتی انکار ناپذیر است. مجریان نمی توانند خود مشاوری خوب و اتاق فکری قوی باشند. مجری درگیر اجراست و همه چیز را خوب نمی بیند و نمی تواند رصد کند؛ اکنون وقت تصمیم های به موقع در اجرای قوانین است.

وی تصریح کرد: آیا از آئین نامه ابلاغی رتبه بندی که چه بلایی سر قانون آورد، اطلاع دارید؟ از کیفی سازی خودروی داخلی در رقابت با بازار جهانی چه خبر؟ حمایت سیستم های پولی و مالی و بانکی از تولید، در کدام نقطه قرار دارد؟ چرا تولید مسکن روستایی در کشور را تعطیل کرده اند؟ چرا هزاران خودور سنگین وارداتی که می تواند موتور حرکت تولید و جابجایی کالای مورد نیاز مردم و کاهش هزینه ها باشد، و اکثراً متعلق به قشر مظلوم راننده است را بلا تکلیف گذاشته اند؟ چرا سالم سازی ناوگان عمومی اتوبوس و تاکسی تعطیل شده است؟

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: چرا تبدیل وضعیت نیرو های شرکتی و قراردادی در دستگاه ها که فاقد امنیت شغلی با پرداخت‌های نابرابر می باشد، به جایی نرسیده است؟ چرا حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی در موضوع همسان سازی در شرایط تورمی شدید به فراموشی سپرده شد؟

وی اضافه کرد: حال که در هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی هستیم، وقت حمایت درست از جامعه معلولین و سالمندان کشور و توجه به توانمندی آن ها نرسیده است؟

وحیدی با طرح این پیشنهاد افزایش حقوق ده درصدی کارکنان دولت با چه منطقی همراه بود، گفت: گرانی های کمر شکن و افزایش اجاره بهای مسکن برای کدام دسته از مدیران قابل درک است؟ آیا وقت آن نرسیده است که از کشاورز و دامدار تولید کننده با نظام قرارداد تضمینی خرید حمایت شود و دست دلال ها کوتاه شود.

وی تأکید کرد: این دست امور ربطی به روابط خارجی و دشمنی دشمنان ندارد، به تصمیم قاطع و به موقع نیاز دارد. مگر آن که شبکه هایی از مدیران غیر تحول گرا آدرس غلط بدهند یا قصد پوشش ضعف های قبلی خود را در عدم موفقیت دولت قوی و مردمی داشته باشند. مطمئن باشید با نام و مشخصات می توان اسم برد که برخی از این افراد معلوم الحال از موفقیت این دولت نگران هستند و همچنان مدیر هستند.

نایب رئیس فراکسیون راهبردی مجلس تأکید کرد: چرا برخی از انتقاد ناراحت و نگران می شوند و پرخاش می کنند؟ مگر هر کسی در سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه ها نشست، عقل کل است که هر نقدی را بر نمی تابد؟ برخی اعتراضات و مطالبات ناشی از بی عدالتی ها؛ عدم رفتار عقلانی و تصمیمات پنهان و غیر شفاف در همه بخش های کشور و عدم توانایی در اقناع عمومی توسط مدیران تصمیم ساز است. همواره درستی یک تصمیم و یک اقدام به همراهی مردم توأم با اقناع آن ها بستگی دارد.

وی افزود: جناب آقای رئیس جمهور؛ همانگونه که در سفرتان به خراسان شمالی ملاحظه نمودید، استان در شاخص فقر و فلاکت رتبه دوم، شاخص امید به زندگی رتبه سی ام و در تورم رتبه دوم کشور و به دلیل عدم گردش های مالی صنایع بزرگ در بانک های استان و منابع مالی بانکی، آخرین استان کشور است، دستور فرمائید مصوبات سفر شما به موقع ابلاغ شده و اجرایی گردد، چرا که مردم استان از عدم اجرای مصوبات هیئت دولت در گذشته خاطره ی خوشی ندارند.

وحیدی اضافه کرد: اجرای مجتمع های آبرسانی روستایی دارای تنش، اجرا و تکمیل طرح های فاضلاب و پساب و تکمیل سدهای نیمه تمام، اجرای فاز دوم پتروشیمی بجنورد، تکمیل فازهای شمش آلومینای جاجرم و عدم حمایت از برداشت از معادن دارای مجوز قانونی آن در تاش، اتمام بزرگراه ها و جاده های اصلی و فرعی، گلستان به بجنورد، میامی سنخواست بجنورد، راه های راز و جرگلان و مانه و سملقان، تا بلا تکلیفی راه آهن مشهد بجنورد گرگان، صنایع رها شده مثل سیمان سمنگان و منیزیم گرمه، نیروگاه خورشیدی جاجرم وگرمه، نمونه هایی از عدم اجرای مصوبات پیشین دولت ها است.

وی یادآور شد: چرا دستورات وزرا برای افزایش پرواز های فرودگاه بجنورد، تشکیل شهرستان مانه، بازگشایی بازارچه و گمرک مرزی پرسه سو راز و جرگلان، بر زمین مانده است. آقای رئیسی، خراسان شمالی ظرفیت بالایی در مدیران توانمند و مستعد شیعه و سنی دارد، ولی کاش آن را از سکوی پرتاب مدیران نورچشمی، سفارشی، غیر بومی و ترسو نجات دهید.

وحیدی تأکید کرد: ما باور داریم که کشور آینده ای روشن دارد و بن بست در کشور وجود ندارد و مسئولین کشور کار بلد هستند و البته اگر مدیریتی هم ضعیف است باید به سرعت آن را ترمیم نمود و به اهلش سپرد.

انتهای پیام

کد خبر 7421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =