کد خبر 7858
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴

نوری خبر داد

برگزاری جلسات استانی برای بررسی کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش

برگزاری جلسات استانی برای بررسی کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش

 وزیر آموزش و پرورش در مورد موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: در این زمینه جلسات مختلف در استان ها برگزار شده و اگر در مناطقی از کشور با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم به دلیل جابه‌جایی‌ها و مهاجرت‌های درون و حتی برون کشوری است.

به گزارش نمایندگان ما، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه اصلاح شیوه توزیع کتب درسی گفت: در این زمینه با توجه به اینکه سال گذشته نحوه توزیع کتب درسی با مشکل مواجه بود، اقداماتی صورت گرفته و در حال حاضر ۸۰ درصد کتب درسی به چاپ رسیده و توزیع آن به زودی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: آمار جابه‌جایی دانش آموزان نیز در حال اخذ شدن بوده تا نسبت به توزیع کتب برای این دانش آموزان نیز به صورت دقیقی انجام گیرد.

نوری در مورد موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش نیز، عنوان کرد: در این زمینه جلسات مختلف در استان ها برگزار شده و اگر در مناطقی از کشور با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم به دلیل جابه‌جایی‌ها و مهاجرت‌های درون و حتی برون کشوری است؛ در این زمینه گزارشی برای کمیسیون آموزش مجلس نیز ارائه شد.

نوری اضافه کرد: در زمینه کمبود فضای آموزشی نیز به جز مناطقی که سیل اخیر تخریب‌هایی از خود برجای گذاشته در سایر مناطق مشکل خاصی وجود ندارد. مناطق سیل زده نیازمند رسیدگی فوری هستند.

انتهای پیام

کد خبر 7858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =