کد خبر 7951
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴

عنابستانی:

ماه آینده افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اجرایی می‌شود

ماه آینده افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اجرایی می‌شود

رئیس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بازنشستگان مطابق با قانون تامین اجتماعی تعیین تکلیف می‌شوند از قول رییس سازمان تامین اجتماعی در نشست این کمیسیون برای اعمال افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از ماه آینده خبر داد.

به گزارش نمایندگان ما، علی اصغر عنابستانی رئیس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مورد نتیجه بررسی‌های صورت گرفته برای اعمال افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که برخی معتقدند مسکوت مانده است، گفت: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نباید مسکوت گذاشته شود و مجلس به عنوان قوه نظارتی از حق مردم کوتاه نمی‌آید بنابراین قانون در این زمینه باید به طور دقیق اجرا شود.

مطابق با قانون؛ افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید متناسب با تورم صورت بگیرد

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس‌ شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است مصوبه‌ای در شورای عالی کار برای افزایش حقوق بازنشستگان به تصویب رسیده و بعد به دولت ارسال شده است که نظر مخالف یا موافق خود را اعلام کند اما هیات دولت این مصوبه را تغییر داده که خلاف قانون است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: بر اساس قانون تامین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم صورت بگیرد و رقم  ۱۰ درصدی که در نظر گرفته شده بود متناسب با تورم تشخیص داده نشد و توسط هیات تطبیق با مقررات بررسی شده و این مغایرت اعلام شد و دولت نیز موظف است آن را اجرا کند.

دولت تعیین تکلیف پیرامون افزایش حقوق بازنشستگان را به سازمان تامین اجتماعی محول کرده است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: حسب اعلام تامین اجتماعی، دولت تعیین تکلیف پیرامون این موضوع را به این سازمان محول کرده است و تامین اجتماعی نیز باید بر اساس قانون خود، نسبت به این مصوبه تصمیم بگیرد و به آن عمل کند.

رئیس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق با قانون تامین اجتماعی تعیین تکلیف می‌شوند و هیچ ابهامی نیز در این زمینه وجود ندارد کما اینکه رییس سازمان تامین اجتماعی در نشست هفته گذشته کمیسیون اجتماعی قول داد که تا ماه آینده افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را به همراه مبلغ ۵۵۰ هزار تومان اجرا خواهند کرد.

انتهای پیام

کد خبر 7951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =