کد خبر 8574
۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳

اسماعیلی:

دامنه داروهایی که زیرمجموعه بیمه قرار می گیرند گسترده‌تر می شود

دامنه داروهایی که زیرمجموعه بیمه قرار می گیرند گسترده‌تر می شود

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: ما در مجلس به دنبال این هستیم تا دامنه داروهایی که زیرمجموعه بیمه قرار می گیرند گسترده‌تر شده و فشار کمتری بر بیماران وارد شود.

به گزارش نمایندگان ما، ولی اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت قیمت دارو و توزیع آن در بازار، بیان کرد: بنده و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گزارش های مختلفی در خصوص افزایش قیمت دارو دریافت و این موضوع را به شخص رئیس جمهور منتقل کردیم. باوجود اینکه وزارت بهداشت معتقد بود که قیمت دارو افزایشی نداشته است با بازدید میدانی که انجام دادیم مشخص شد که قیمت دارو رو به افزایش است.

وی در ادامه اظهار کرد: در جلسه بعدی که با رئیس جمهور داشتیم ایشان را در جریان قرار دادیم که قیمت دارو در حال گران شدن است. بعد از این موضوع وزارت بهداشت اقداماتی را در دستور کار قرار داد تا جلوی افزایش قیمت دارو گرفته شود. موضوع بعدی این بود که خیلی از داروها که در داخل تولید می شوند مواد اولیه آنها از خارج وارد شده و بخشی از گرانی آن به موضع تحریم ها باز می گردد.

اکثر داروهای بیماران خاص خارج از چهارچوب بیمه ای است

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز باتوجه به اقداماتی که در حوزه اجرایی صورت گرفته قیمت ها تا حدودی کنترل شده است. در حوزه بیمه ای نیز اقدامات خوبی با پیگیری مجلس صورت گرفته است. اکثر داروهایی که برای بیماران خاص نوشته می شود خارج از چهارچوب بیمه ای بوده که فشار مضاعفی بر این بیماران تحمیل می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: در جلسه آتی کمیسیون معاونت درمان تامین اجتماعی فراخوانده خواهد شد تا داروهایی که زیرمجموعه بیمه قرار می گیرند بیشتر شود. بدین گونه کمی از فشار وارده بر بیماران کاسته خواهد شد. خوشبختانه امروز بیمه نیز همگانی شده و هر کسی که به بیمارستان مراجعه کند اگر بیمه نداشته باشد خود به خود مشمول بیمه سلامت خواهد شد. اما بخشی از داروهایی که نوشته می شود مردم باید به صورت آزاد تهیه کنند و ما به دنبال این هستیم که شمول بیمه ای داروها را افزایش دهیم.

منبع:ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 8574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =