کد خبر 8646
۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۵

طاهری در اختتامیه پارلمان دانشجویی:

یکپارچگی سامانه‌ها، رصد اقتصادی را تقویت می‌کند

یکپارچگی سامانه‌ها، رصد اقتصادی را تقویت می‌کند

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عصر امروز سه‌شنبه در مراسم اختتامیه اولین پارلمان دانشجویی در مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: نیاز اصلی کشور در بخش صنایع، سند توسعه ملی است. ما هنوز تکلی خود را نمی‌دانیم که چگونه عمل کنیم. باید برای نوشتن سند توسعه صنعتی کشور اقدام و اولویت‌ها را در آنها مشخص شود و برای آنها ضمانت اجرایی قرار دهیم.

وی افزود: بحث‌های مربوط به برنامه‌ توسعه پنج‌ساله مهم است اینکه برنامه هفتم توسعه را با چه رویکردی بنویسیم.

نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره به ضرورت یکپارچگی سامانه‌ها و مدیریت اطلاعات و داده‌های ملی کشور افزود: در کشور سامانه‌های خوبی وجود دارد از جمله سامانه هویت ثبت احوال است که هویت ۹۹ درصد افراد مشخص است اما آن استفاده مناسبی صورت نمی‌گیرد.

طاهری با بیان اینکه یکپارچگی سامانه‌ها گامی در راستای شفافیت و جلوگیری از تخلف است ادامه داد: مجلس در موضوعات اقتصادی عملکرد خوبی داشته؛ سامانه‌ مودیان و پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مربوط به مدرک تحصیلی از این جمله است که باید تقویت شود. این سامانه‌ها امکان رصد اقتصادی را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت تنقیح قوانین گفت: قوانین زیادی وجود دارند که به دلیل وجود قوانین جدید، تناقض، کهنگی و غیرکاربردی بودن باید منسوخ شوند.

نماینده مردم زنجان در مجلس اولویت بندی دستور کار کمیسیون های مجلس را ضروری عنوان کرد و گفت: مشکلات و مسائل زیادی وجود دارد که باید بر اساس اولویت‌بندی بررسی و برای رفع آنها اقدام شود.

وی پرداختن به معلول به جای علت یابی از مشکلات کشور بیان کرد و گفت: بسیاری از قوانین برای برداشتن معلول‌ها تصویب می‌شوند در حالیکه باید برای قطع ریشه ها قانونگذاری کنیم.

انتهای پیام

کد خبر 8646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =