کد خبر 8828
۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲

حاجی دلیگانی:

مجلس آمادگی دارد همزمان لایحه بودجه ۱۴۰۲ و برنامه هفتم را بررسی کند

مجلس آمادگی دارد همزمان لایحه بودجه ۱۴۰۲ و برنامه هفتم را بررسی کند

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر لزوم ارائه هر چه سریعتر لایحه برنامه هفتم گفت: مجلس آمادگی دارد با تشکیل دو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲، همزمان این دو لایحه را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش نمایندگان ما، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه، دولت باید هر چه زودتر لایحه برنامه هفتم را جهت بررسی و تصویب به مجلس ارائه کند تا کار به بهترین نحو انجام شود.

وی ادامه داد: در صورتی که دولت بتواند تا پایان مهرماه لایحه برنامه هفتم را به مجلس ارائه کند، ‌ مجلس نیز آمادگی دارد همزمان لایحه بودجه ۱۴۰۲ و لایحه برنامه هفتم را در دو کمیسیون تلفیق به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهد.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با توجه به اینکه چارچوب‌های برنامه هفتم مشخص است، دولت می‌تواند همزمان با تدوین برنامه، لایحه بودجه سال آینده را هم تنظیم کند تا مجلس همزمان به بررسی دو لایحه بپردازد البته که بعد از ارائه لایحه برنامه هفتم، مجلس حداقل ۵ تا ۶ ماه زمان برای رسیدگی نیاز دارد.

 انتهای پیام

کد خبر 8828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =