کد خبر 8899
۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰

زاهدی مطرح کرد

تضعیف نیروی انتظامی یعنی تضعیف امنیت کشور و تضعیف امنیت یعنی خسارت به همه ایرانی‌ها

تضعیف نیروی انتظامی یعنی تضعیف امنیت کشور و تضعیف امنیت یعنی خسارت به همه ایرانی‌ها

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشند و نیروی انتظامی نباید بار این حوزه را به دوش بگیرد بر ضرورت حفظ اقتدار نیروی انتظامی که تضمین‌کننده امنیت کشور است، تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز(چهارشنبه ۳۰ شهریورماه)  در نطق میان دستور خود گفت: در آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید هستیم یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را گرامی می‌داریم. همچنین آغاز سال تحصیلی را به همه دست اندرکاران این حوزه در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها تبریک گفته و امیدواریم پس از دو و نیم سال که از کرونا گذشته است کلاس‌ها به صورت حضوری تشکیل و انشالله مسیر ارتقا و کیفیت آموزشی و علمی و پژوهشی در کشور سیر صعودی خوبی را دنبال کند.

راهپیمایی اربعین نشان‌ داد که اسلام زنده است

وی ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت شاهد یکی از بزرگترین همایش‌های بزگ دینی اسلامی یعنی حضور در راهپیمایی اربعین بودیم، یادمان باشد که شهید دل‌ها حاج قاسم عزیز اشاره کرد که ما ملت امام حسین(ع) هستیم. در اربعین حسینی نشان دادیم که این جمله و عبارت حاج قاسم عینیت دارد، حضور بیش از ۲۱ میلیون مسلمان در راهپیمایی اربعین نشان‌دهنده آن است که اسلام زنده است، اهل بیت در دل همه مسلمان‌ها اعم از شیعه و سنی است، انشالله که معجور باشند کسانیکه در این راه گام برداشتند. از دولت عراق هم تشکر می‌کنیم، مسئولان عزیز و به ویژه استان‌هایی که در داخل کشور مهمانوازی به خرج دادند تشکر می‌کنیم.

هر ایرانی پاره‌تن ایران عزیز است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به حوادث اخیر کشور، افزود: اولا قلب همه ما جریحه‌دار شده زیرا هر ایرانی پاره‌تن ایران عزیز است، از طرفی مردم کردستان همواره پای انقلاب بوده‌اند، چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب. در دفاع مقدس شاهد بودیم که عزیزان کُرد ما چگونه برای این انقلاب جان و شهید دادند.  

زاهدی خاطرنشان کرد: و اما بدخواهان این انقلاب بدانند که این فضای گل‌آلودی که ایجاد شده و می‌خواهند از آن فرصتی برای ضربه زدن به نظام مقدس اسلامی بدست آورند به گوش باشند که خدای ناکرده اگر قهر انقلابی ملت برومند ایران اسلامی به جوش آید همه توطئه‌گران و فتنه‌گران را به زباله‌دان تاریخ خواهند سپرد.

وی افزود: اما توصیه به فرزندان عزیز و جوانان برومند و دلسوز کشور آن است که فریب این فضای مجازی مدیریت شده توسط رژیم صهیونیستی، آل سعود یا سقوط و استکبار را نخورند و منتظر اعلام رسمی پزشک قانونی کشور باشند و اطمینان داده می‌شود که اگر خدای ناکرده تخلفی صورت گرفته باشد با آن برخورد خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس عنوان کرد: و اما ملت عزیز ایران، هشدار می‌دهم که تضعیف نیروی برومند انتظامی یعنی تضعیف امنیت کشور، تضعیف امنیت یعنی خسارت به همه ایرانی‌ها، خسارت به کشور، خسارت به اقتصاد، خسارت به تک تک خانواده‌ها، خسارت به کار و ایجاد بیکاری. هوشیار باشید کشور به نیروی انتظامی قوی نیاز دارد.

وی افزود: اما از نهادهای مختلف فرهنگی به ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی انتظار است که چرا بار فرهنگی را باید به دوش نیروی انتظامی گذاشت، اینهمه دستگاه فرهنگی در کشور چه می‌کنند؟ آنها باید خط مقدم باشند و نباید کاری کنند که نیروی انتظامی در خط مقدم باشد. نیروی انتظامی باید حافظ اقتدار و امنیت باشد انشالله که در این خصوص تصمیم عاجل و مناسب توسط نهادهای فرهنگی اتخاذ گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: سفرهای ریاست محترم جمهوری نشان داد دیپلماسی قوی و اقتدار جمهوری اسلامی کشورمان به گونه‌ای طراحی و عملیاتی شده که توطئه‌های استکبار را برای به انزوا کشیدن کشورمان خنثی نموده و بارقه‌های امیدی بر اساس توافق‌نامه‌های به عمل آمده در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی در پیش روی ما است.

بالاترین خسارت ناشی از سیل به استان کرمان وارد شده است

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، خطاب به رییس جمهور، تاکید کرد: استان کرمان در سال جاری کشاورزی خسارت سنگینی از بُعد خشکسالی، سرمازدگی و سیل زدگی به خود دیده است، بالاترین خسارت را استان کرمان دیده است که بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان است.

انتهای پیام

کد خبر 8899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =