کد خبر 8942
۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷

مقتدایی:

افزایش همکاری کشورهای منطقه باعث مقابله با یک‌جانبه‌گرایی آمریکا می‌شود

افزایش همکاری کشورهای منطقه باعث مقابله با یک‌جانبه‌گرایی آمریکا می‌شود

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل را تاکیدی بر اثربخشی جمهوری اسلامی در خاورمیانه و آسیا دانست و گفت: افزایش همکاری کشورهای منطقه سبب حفظ و توسعه عدالت و مقابله با یک‌جانبه‌گرایی آمریکا می‌شود.

به گزارش نمایندگان ما، عباس مقتدایی نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، گفت: رئیس جمهور در این اجلاس مبانی انقلاب اسلامی در عرصه سیاست و توجه به عدالت و مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا و بدعهدی آنها در قبال توافق هسته‌ای را به روشنی تشریح کرد.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور با گفتمان انقلاب اسلامی در مجمع عمومی سازمان ملل سخن گفت، اظهار داشت: و آیت‌الله رئیسی تلاش‌های جمهوری اسلامی برای رها شدن از نظام سلطه را تشریح کرده و به این موضوع تاکید داشت که نظام سلطه قرار نیست محور همه تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی واقع شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شهادت حاج‌قاسم سلیمانی با دستور رئیس جمهور سابق آمریکا، گفت: رئیس جمهور با بالا بردن تصویر حاج‌قاسم سلیمانی اوج تروریسم بین‌المللی علیه کشور و مردم ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویر کشید.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل با تشریح تروریسم بین‌المللی علیه ایران از دادگاه بین المللی خواست تا شهادت سردار دل‌ها را تا محاکمه قاتلان سردار سلیمانی پیگیری کند و این رویکرد رئیس جمهور پیامی امنیت‌سازی برای ملت ایران است.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است که در حفظ صلح و امنیت منطقه موفق بوده است و خروج آمریکا از منطقه عامل ایجاد ثبات و امنیت خواهد بود.

مقتدایی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی به این موضوع تاکید داشتند که نقش جمهوری اسلامی ایران برای خاورمیانه و آسیا اثربخش است، اگر همکاری بین کشورهای منطقه افزایش یابد می‌توان علاوه بر حفظ و توسعه عدالت، مقابل یک‌جانبه‌گرایی آمریکا ایستاد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

کد خبر 8942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =