کد خبر 9361
۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴

رفیعی:

ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور مقداری فرسوده است

ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور مقداری فرسوده است

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به پیگیری‌های انجام شده از سوی مجلس در خصوص وضعیت ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اورهال، بیمه و تجهیز بالگردهای اطفاء حریق به یکسری تجهیزات نیاز است که وزیر کشور محل این اعتبار را تعیین کرده و سازمان برنامه و بودجه نیز برای تامین این اعتبار قول مساعد داده است؛ با انجام این کار خیال ما از ناوگان اطفاء حریق هوایی راحت می‌شود.

به گزارش نمایندگان ما، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمین‌گیر شدن نیمی از بالگردهای ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور اظهار کرد: ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور مقداری فرسوده است و از ۲۲ فروند بالگرد آتش نشان تقریباً نیمی از این تعداد عملیاتی نیستند و نیاز به اورهال(بازآماد) دارند.

وی با بیان اینکه «پیگیر موضوع تجهیز ناوگان هوایی اطفاء حریق هستیم» تاکید کرد: این بالگردها نیاز به اورهال و بیمه و همچنین تجهیز به یکسری تجهیزاتی دارند که هنوز انجام نشده است و پیگیر انجام آن هستیم؛ بر اساس برآوردهای اولیه ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این کار مورد نیاز است؛ طی نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه برای تامین این اعتبار درخواست داده‌ایم و معاون پارلمانی این سازمان قول مساعدی در این زمینه داده است. همچنین وزیر کشور محل تامین این بودجه را سازمان مدیریت بحران اعلام کرده است. با انجام این کار حداقل خیال ما از ناوگان اطفاء حریق هوایی راحت می‌شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: در زمینه رسیدگی به وضعیت اطفاء حریق هوایی وزیر نفت موافقت اولیه خود را با طرحی در خصوص تخصیص اعتبار برای بالگردهای اطفاء حریق پتروشیمی‌ها از محل بودجه مسئولیت‌های اجتماعی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی اعلام کرده است؛ در صورت اجرای این طرح، در زمان آتش سوزی‌های جنگل‌های جنوب زاگرس، این بالگردها وارد کار می‌شوند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 9361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =