کد خبر 9664
۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲

دیدار دبیران کل سازمان های کاروسای و یووسای با بذرپاش

آغاز دیدارهای بین المللی رئیس دیوان محاسبات در حاشیه اجلاس اینتوسای در برزیل
دیدار دبیران کل سازمان های کاروسای و یووسای با بذرپاش

رئیس کل دیوان محاسبات کشور که برای شرکت در بیست و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای عازم برزیل شده است، با رئیس کل دیوان محاسبات پرتغال و دبیرکل سازمان یوروسای (سازمان دیوان محاسبات کشورهای اروپایی) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش نمایندگان ما، مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور که برای شرکت در بیست و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای عازم برزیل شده است، با رئیس کل دیوان محاسبات پرتغال و دبیرکل سازمان یوروسای (سازمان دیوان محاسبات کشورهای اروپایی) دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، بذرپاش خواستار تعمیق و گسترش روابط دوجانبه در حوزه حسابرسی دولتی شد و پیشنهاد داد یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان در آینده نزدیک نهایی و امضا شود. تعریف دوره های آموزشی و پروژه های مشترک همکاری میان دو دیوان از دیگر پیشنهادهای دکتر بذرپاش در این دیدار بود.

آقای خوزه تاوارس، رییس کل دیوان محاسبات پرتغال نیز در این دیدار، ضمن تشکر از دکتر بذرپاش بابت پذیرفتن دعوت ایشان مبنی بر برگزاری این دیدار، اعلام کرد: دیوان محاسبات پرتغال آمادگی کامل دارد همکاری و تعامل مشترک با دیوان محاسبات کشورمان را به سطح قابل قبولی ارتقا دهد.

خوزه تاوارس همچنین خواستار تبادل کارشناسان و هیات های حسابرسی میان دو کشور و انعقاد تفاهم نامه میان دوکشور و خواستار انتقال تجربیات در خصوص مرکز نوآوری و خانه خلاق دیوان محاسبات ایران شد.

دیدار با دبیرکل سازمان کاروسای

همچنین بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات ایران و هیات همراه ، در دیدار با خانم پاملا مونرو الیس، رئیس کل دیوان محاسبات جامائیکا و دبیرکل سازمان کاروسای (دیوان محاسبات کشورهای حوزه کارائیب) دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، دکتر بذرپاش پیشنهاد افزایش زمینه های همکاری دو طرف در حوزه های مختلف حسابرسی دولتی، مخصوصا حسابرسی زیست محیطی، و همکاری میان دو دیوان را مطرح کرد.

خانم الیس نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از فرصت فراهم شده جهت دیدار با دکتر بذرپاش و استقبال از پیشنهاد انعقاد یادداشت تفاهم همکاری، دغدغه های خود در خصوص نظارت های زیست محیطی را مطرح و ابراز امیدواری کرد روابط دو دیوان در همه زمینه ها بسط و توسعه پیدا کند.

دیدار مهرداد بذرپاش با رییس کل دیوان محاسبات مالزی

رئیس کل دیوان محاسبات کشور همچنین در ادامه دیدارهای دوجانبه با سران دیوان محاسبات کشورهای جهان در حاشیه برگزاری بیست و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای در برزیل، با آقای نیک عبدالمجید، رئیس کل دیوان محاسبات مالزی و عضو هیات رئیسه آسوسای دیدار و گفتگو کرد.  

در این دیدار، دکتر بذرپاش خواستار حمایت دیوان محاسبات مالزی از پیشنهاد دیوان محاسبات کشورمان مبنی بر تاسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی و تعریف پروژه های مشترک میان دو دیوان گردید.  

آقای عبدالمجید، رییس کل دیوان محاسبات مالزی نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از فرصت فراهم شده جهت دیدار با دکتر بذرپاش، موافقت رسمی دیوان محاسبات مالزی را با پیشنهاد تاسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد روابط دو دیوان در همه زمینه ها بسط و توسعه پیدا کند.

لازم به ذکر است سازمان اینتوسای، سازمان بین المللی موسسات عالی حسابرسی بعنوان مرجع جهانی دیوان محاسبات کشورهای جهان در حوزه استانداردها و روشهای کاری در حوزه حسابرسی دولتی است که با داشتن ۱۹۲ عضو به عنوان بزرگترین سازمان پس از سازمان ملل متحد تلقی می شود.

انتهای پیام

کد خبر 9664

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =