کد خبر 10820
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲

فروردین در نطق میان دستور:

افزایش قیمت‌ها غیرقابل تحمل شده است/ چرا دولت در مورد گرانی‌ها چاره‌اندیشی نمی‌کند؟

افزایش قیمت‌ها غیرقابل تحمل شده است/ چرا دولت در مورد گرانی‌ها چاره‌اندیشی نمی‌کند؟

نماینده مردم فیروزآباد در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا خبر دارید که چرا دولت در مورد گرانی ها چاره اندیشی نمی کند؟ وضعیت گرانی ها بیداد می کند و افزایش قیمت ها غیرقابل تحمل است.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمدمهدی فروردین نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ دی ماه) و در نطق میان دستور گفت: فرانسه مدعی تمدن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با حمایت چند دهه خود از تروریست های خونخوار و اهانت به مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان و مشارکت در کشتار دسته جمعی مسلمانان ثابت کرده که به هیچ قاعده انسانی و منطقی پایبند نیست.

وی افزود: اهانت اخیر فرانسه به مرجعیت که در امتداد توهین به رسول اکرم صورت گرفته ثابت کننده نقش آن در اغتشاشات اخیر است که موجب رسوایی بیش از حد مدعیان تمدن را فراهم می کند.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیرو کارزین در مجلس یازدهم از تلاش های چندین ساله سردار اشتری فرمانده پرتلاش فراجا بابت ایجاد امنیت برای هموطنان تشکر و به سردار رادان فرمانده مقتدر تبریک گفت و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

فروردین با تبریک به رئیس کل جدید بانک مرکزی بر ضرورت ساماندهی بازار ارز تاکید کرد و افزود: کنترل ارز دست دولت و بانک مرکزی است بنابراین تقاضا داریم هر چه سریع تر در این رابطه تدبیر و به منویات رهبر معظم انقلاب که فرمودند پول منطقه ای را احیا کنید عمل کرده و برای این امر مهم با کار کارشناسی اقدام عملی کنید

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا خبر دارید که چرا دولت در مورد گرانی ها چاره اندیشی نمی کند؟ وضعیت گرانی ها بیداد می کند و قیمت ها غیرقابل تحمل است؛ کار وزرای اقتصادی چیست و در کنترل بازار چه نقشی را ایفا می کنند؟ قیمت اجناس سرسام آور افزایش یافته و قدرت خرید حداقلی مردم از بین رفته است فکری به حال مردم کنید.   

وی تصریح کرد: متاسفانه در این رابطه شاهد صحبت‌های تکراری و مصاحبه‌های غیرکارشناسی هستیم و تعادل بازار از بین رفته است و بی اعتمادی ها افزایش یافته در این رابطه تقاضا داریم رئیس جمهور در مورد برخی وزرا تجدیدنظر کند؛ اکنون که در حال نطق هستم پیکر پاک جوانی در روستای اسلام آباد در حال خاک سپاری است.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیرو کارزین در مجلس یازدهم خطاب به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی افزود: محور شیراز – عسلویه به تعبیری به قتلگاه تبدیل شده و جز خسارت های جانی و مالی هیچ سودی برای مردم منطقه ندارد؛ اگر مردم برای شما مهم هستند و مدعی هستید دلسوز آنها هستید یک روز با وسیله نقلیه این مسیر را طی کنید تا از دردها و مصیبت های ما خبردار شوید؛ آیا می دانید چه جوانان نخبه ای در این مسیر پرپر شدند و چه کارگران خسته ای برای یک لقمه نان حلال و نبود تقاطع غیرهمسطح و روگذر و زیرگذر به کام مرگ رفتند چه کسی باید در مدیریت این مسیر پرترافیک همکاری کند؟ سهم ما از اشتغال منطقه ویژه و عسلویه صفر است و از آلودگی و تلفات جاده ای ۱۰۰ است و هیچ فریادرسی نیست و بیش از ۵۰ مکاتبه با وزرای وقت و دولت قبلی و فعلی داشتم اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم؛ آقای بذرباش به جان خون پاک پدر شهیدت فکری به حال مردم و این مسیر پرخطر کنید تا کمتر شاهد پرپر شدن عزیزانمان باشیم.

فروردین یادآور شد: مردم از پالایشگاه هیچ سهمی ندارند و می طلبد وزیر نفت سهم مردم منطقه را پرداخت کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به نمایندگان گفت: ما به مردم وعده هایی دادیم که اکنون منتظر تحقق آنها هستند؛ کو شفافیت؟ کو ساماندهی کارکنان؟ این موارد هنوز عملیاتی نشده اند.

وی ادامه داد: از وزیر جهاد کشاورزی تشکر می کنم که پس از سال ها به انتظار مردم قیر و کارزین با تفویض اختیار به سازمان جهاد کشاورزی در بحث ساماندهی کانال های پایاب سد سلمان پاسخ داد؛ می طلبد در این امر مهم تسریع شود.

انتهای پیام

کد خبر 10820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =