کد خبر 10821
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

سلیمی:

قیمت ها باید به کجا برسد که وزارت جهاد پای کار بیاید

قیمت ها باید به کجا برسد که وزارت جهاد پای کار بیاید

عضو هیات رئیسه مجلس با انتقاد از قیمت ۳۰۰ هزار تومانی گوشت قرمز، گفت: قیمت گوشت باید به کجا برسد که مسئولان وزارت جهاد پای کار بیایند، باید هرچه سریع تر تدبیر کنید.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ دی ماه) و در تذکر شفاهی، گفت: اهانت نشریه فرانسوی غیرقابل تحمل است، به فرانسوی ها یادآور می شوم که با استعمار و استثمار کشورهای آفریقایی چه بلایی سر این مردم آوردند. در الجزایر چه کرده اند. فرانسوی ها متهم هستند.

وی ادامه داد: امروز هم برده داری نوین را فرانسوی ها با ابزار رسانه کلید زده اند، این کشور نیازمند یک رنسانس فرهنگی است، این بی ادبی و جسارت نشان داد که تا چه اندازه از نظر فرهنگی عقب هستند،

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه جسارت و توهین به قرآن پیامبر اعظم (ص) و مرجعیت با کدام منطق قابل توجیه است، تاکید کرد: روش های آزادی خواهی شما امروز یک امر نخ نما شده است. این چه آزادی بیان است که انسان را به بردگی گرفته اید؟ این چه آزادی خواهی است که اجازه نمی دهید شبکه پرس تی وی در شبکه های اروپایی برنامه داشته باشد؟ این چه آزادی خواهی است که اگر کسی درباره هلوکاست انتقادی داشته باشد فورا او را به محکمه می سپارید؟ این چه آزادی خواهی است که قاتلین ۱۷ هزار نفر را به عنوان آزادی خواهی پناه می دهید و آن ها را حمایت می کنید؟ اف بر این ادعای آزادی خواهی.

سلیمی با انتقاد از قیمت ۳۰۰ هزار تومانی گوشت قرمز، گفت: قیمت گوشت باید به کجا برسد که مسئولان وزارت جهاد پای کار بیایند، باید هرچه سریع تر تدبیر کنید.

وی با اشاره به بازار مرغ تاکید کرد: تولیدکنندگان مرغ با مشکل مواجه هستند خواهش می کنم در بازار مرغ دولت تماشاچی نباشد و به میدان بیاید.

این نماینده مردم در مجلس درباره عرضه خودرو در بورس، اشاره کرد: عرضه خودرو در بورس مسئله ای است که امروز روی شیوه آن بحث است. نحوه کشف قیمت و میزان بهره مردم از این بازار مسئله ای است که باید به آن توجه شود.

عضو هیات رئیسه مجلس ضمن انتقاد از برخی اظهارات تیم اقتصادی دولت، تاکید کرد: تیم اقتصادی باید پالایش شود و تصمیمات اقتصادی باید در یک مکان گرفته شود، تیم اقتصادی باید اظهارنظر مشترک داشته باشند و یا یک نفر سخنگو باشد. اظهارنظر متفاوت حتی از یک نفر پذیرفتنی نیست.

سلیمی با بیان اینکه بانک ها تسهیلات را قفل کرده اند، تصویب کرد: چهارقفله کردن تسهیلات چرخ تولید را با مشکل مواجه کرده است، سرمایه در گردش برای بخش تولید مانند اکسیژن است.

انتهای پیام

کد خبر 10821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =