کد خبر 10973
۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸

اختصاصی نمایندگان ما؛

برنامه ششم توسعه به مدت شش ماه تمدید شد/ احتمال چند دوازدهمی شدن بودجه ۱۴۰۲

برنامه ششم توسعه به مدت شش ماه تمدید شد/ احتمال چند دوازدهمی شدن بودجه ۱۴۰۲

بر اساس اخبار واصله به پایگاه خبری تحلیلی نمایندگان ما، برنامه ششم توسعه به مدت شش ماه تمدید شده است و بر این اساس احتمال چند دوازدهمی شدن بودجه ۱۴۰۲ وجود دارد.

پایگاه تحلیلی خبری خبری نمایندگان ما: پس از کش و قوس‌های فراوان و بحث و جدل درباره مطرح شدن لایحه بودجه ۱۴۰۲ نهایتاً دولت این لایحه را پس از یک ماه تأخیر قانونی به مجلس ارائه کرد که نهایتاً روند بررسی آن در مجلس آغاز شده است؛ اما این روند بررسی همچنان بی حاشیه نبوده و شنیده‌ها حاکی از وجود برخی اخبار پشت پرده است.  

* کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ رد می‌شود؟  

برخی منابع آگاه به پایگاه تحلیلی خبری نمایندگان اطلاع دادند که قرار است لایحه بودجه ۱۴۰۲ توسط نمایندگان با قید فوریت بررسی شود تا قبل از سال جدید بررسی آن به اتمام برسد اما قرار هم نیست که این لایحه و کلیات آن به تصویب نمایندگان برسد!  

طبق اطلاعات واصله، نمایندگان تلاش داشتند تا ابتدا برنامه هفتم توسعه را - که از سوی دولت قرار بود ارائه شود- به تصویب برسانند و سپس پس به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ بپردازند، اما نظر به عدم ارائه برنامه هفتم توسعه، روند بررسی لایحه ۱۴۰۲ با کمی فراز و نشیب به همراه خواهد بود.  

بر این اساس مقرر شده است لایحه بودجه به صورت چند دوازدهمی به تصویب برسد.  

*برنامه ششم توسعه تمدید شد 

پیگیری‌های پایگاه خبری نمایندگان ما حکایت از این دارد که برنامه ششم توسعه به مدت ۶ ماه به تصویب رسیده است و این موضوع در جلسه غیرعلنی اخیر مجلس مطرح و اعلام شده است.

نمایندگان نیز بر مبنای همین شش ماه قرار است لایحه بودجه ۱۴۰۲ را به تصویب برسانند و در صورت ارائه برنامه برنامه هفتم توسعه توسط دولت، ادامه لایحه بودجه ۱۴۰۱ یعنی دو یا سه دوازدهم آن مبتنی بر برنامه هفتم توسعه به تصویب برسد.  

گفته شده است تمدید برنامه ششم توسعه به مدت ۶ ماه نیاز به اذن رهبری نداشته و دولت آن را با تصمیم خود به مدت شش ماه تمدید کرده است.  

باید منتظر ماند و دید آیا کلیات لایحه بودجه به دلیل عدم ارائه برنامه هفتم توسعه از سوی دولت توسط نمایندگان رد خواهد شد یا مبتنی بر تمدید ۶ ماهه برنامه ششم توسعه نیز لایحه بودجه به صورت چند دوازدهمی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌رسد؟  

انتهای پیام

کد خبر 10973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =