کد خبر 12536
۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵

رضازاده:

مجلس از سیاست‌های تنش‌زدایی دولت حمایت کرده است

مجلس از سیاست‌های تنش‌زدایی دولت حمایت کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی از سیاست باز و تنش‌زدای دولت و گشایش روابط جدید با دولت عربستان، امارات و سایر کشورهای منطقه به ویژه همسایگان حمایت کامل و همه‌جانبه کرده است.

گزارش خبرنگار نمایندگان ما، یعقوب رضازاده در جلسه علنی امروز(یکشنبه، ۲۰ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن آرزوی طاعات قبولی طاعات ملت عزیز ایران در ماه مبارک رمضان و تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت امام علی(ع)، گفت: سال ۱۴۰۲ به فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به دولت و ملت درباره افزایش تولید داخلی و مهار تورم مزین است که قطعا تلاش دولت و مجلس در تحقق شعار سال، عملی و موثر خواهد بود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در توصیه رهبری معظم انقلاب به سران سه قوه، ضمن تلاش برای خودسازی و تحقق شعار سال به فعالیت دستگاه دیپلماسی کشور در عرصه بین المللی مبنی بر اینکه تحولات جهانی در سال جدید به نفع دنیای اسلام به ویژه جمهوری اسلامی ایران است اشاره فرمودند و به شکست آمریکا و اسرائیل در تمام عرصه های بین المللی تأکید کردند.

وی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو مجلس شورای اسلامی از سیاست باز و تنش زدایی دولت و از گشایش روابط جدید با دولت عربستان، امارات و سایر کشورهای منطقه به ویژه همسایگان حمایت کامل و همه جانبه را کرده و همچنین از ادامه مذاکرات برجامی در صورت تأدیب کشور آمریکا و کشور اتحادیه اروپا با اقتدار کامل جمهوری اسلامی ایران حمایت می کند.

رضازاده در ادامه خطاب به رئیس جمهور آذربایجان قاطعانه تذکر داد: بی جهت به دام عنکبوتی دولت غاصب و صهیونیستی اسرائیل نیفتاده و در مرزهای ایران اسلامی رجزخوانی نکنید؛ یک گردان بسیجی نظامی ما در مقابل چندین لشگر کشور آذربایجان می تواند صف آرایی و مقابله کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه عنوان کرد: تذکر جدی به وزیر امور خارجه مبنی بر گشایش نهایی مرز کوزه‌رش و توافق کتبی و نهایی با همتای خود را دارم همچنین وزیر کشور با استفاده از اختیارات خود نسبت به بازگشایی بازارچه مرزی کوزه‌رش اقدام کند.

وی در تذکری خطاب به وزیر نیرو در خصوص آغاز عملیات فاضلاب شهری سلماس و تازه شهر و تکمیل سدها و دریچه های سدهای حوزه انتخابیه گفت: لازم است وزارتخانه نسبت به انشعاب به دامداری های غیرمجاز، انشعاب آب به ۲۹ روستا در سلماس و به ۶۹ روستای منطقه لکستان، اقدام شود.

رضازاده در تذکری خطاب به وزیر بهداشت اظهار داشت: لازم است نسبت به تکمیل پروژه بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی سلماس، تکمیل ساختمان دیالیز و تجهیزات آن، تکمیل درمانگاه یکی از شهرستان های منطقه، اختصاص دستگاه های لاپراسکوپی و ام آر آی به بیمارستان سلماس و اختصاص اعتبار برای تجهیزات بیمارستان خاتم الانبیا(ص) اقدام شود.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: لازم است نسبت به واگذاری اعتبار برای سد منطقه، اصلاح سیستم آبی درجه ۳ و ۴ در پایین دست برای منطقه لکستان و تشکیل کمیسیون رفع تداخل به نفع مردم لکستان سلماس بر اساس اسناد ملی سال های ۱۳۲۳ تا سال ۱۳۳۵ و نقشه های هوایی سال ۱۳۸۰ اقدام شود.

وی در تذکر خطاب به وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: وزارتخانه باید به موضوع اجرای طرح تفصیلی شهر سلماس، تعیین تکلیف مسکن ملی زمین، راه اندازی قطار مسافری برای سلماس از تهران و تبریز، روکش آسفالت جاده های روستایی و تکمیل پروژه تعویض راه منطقه و پل سلماس، تکمیل پروژه زندان، ورزشگاه ۶ هزار نفری سلماس از اعتبارات سفر رئیس جمهور در سال ۱۴۰۲ و اعاده اعتبار زندان به مبلغ ۱۷ میلیارد تومان به محل خود پروژه توجه ویژه کند.

رضازاده در تذکر دیگری خطاب به وزیر آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی عنوان کرد: اجرای صحیح رتبه بندی معلمان و پرداخت سریع و بدون چون و چرای مطالبات آموزش و پرورش را خواستارم.

نماینده مردم سلماس در تذکر دیگری خطاب به وزیر دفاع ابراز داشت: لازم است هرچه سریع تر به وضعیت حقوق، معیشت و مطالبات جدی کارکنان پرتوان نیروهای مسلح اقدام شود و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش، نیروهای مسلح، تأمین اجتماعی برای افرادی که آیینه آیندگان شاغل هستند اقدام شود.

وی افزود: احداث، تکمیل و بازسازی خانه های مسکونی افرادی که در زلزله اخیر سلماس آسیب دیده اند باید هرچه سریع تر از سوی بنیاد مسکن اقدام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با درخواست از ریاست جمهوری و دستور ویژه برای تعیین تکلیف و استخدام پرستاران و لیسانسه های مامایی دوران کرونا که شغل خود را از دست داده اند، خاطرنشان کرد: همچنین باید نسبت به استخدام نهضتی های بعد از سال ۹۲ تعیین تکلیف شود و وزیر نفت نیز باید نسبت به گازرسانی به ۳۴ روستای منطقه با اعتبار حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اقدام کند.

انتهای پیام

کد خبر 12536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =