کد خبر 12700
۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷

مرحبا در گفتگو با نمایندگان:

صادرات محصولات پتروشیمی افزایش یافته است

صادرات محصولات پتروشیمی افزایش یافته است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: صادرات پتروشیمی وضعیت خوبی پیدا کرده و افزایش یافته است و ارزهایی که از محل صادرات محصولات پتروشیمی وارد کشور می‌شود، وضعیت مناسبی دارد.

غلامرضا مرحبا در گفتگو با نمایندگان ما، درباره عملکرد کشور در بخش پتروشیمی در سال‌های اخیر، اظهار داشت: با توجه به اینکه ما یک کشور نفتی هستیم، صنعت پتروشیمی در کشور ما اهمیت زیادی دارد. 

وی ادامه داد: به جای آنکه ما خام‌فروشی کنیم، باید نفت خود را تبدیل به محصولاتی با ارزش افزوده بالا کنیم و به فروش برسانیم و این کار بسیار ارزشمند است که به خوبی در حال انجام است. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما مجموعه و زنجیره پتروشیمی بسیار گسترده ای در کشور داریم و بخش عمده ای از ارز وارداتی کشور را هم پتروشیمی های ما تأمین می کنند. 

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: ما جزو یکی از کشورهای پیشرو در حوزه پتروشیمی هستیم، مخصوصا اینکه خودمان در این حوزه کارخانه ساز شدیم. 

مرحبا گفت: از نظر صادرات هم باید بگویم که صادرات پتروشیمی وضعیت خوبی پیدا کرده و افزایش یافته است و ارزهایی که از محل صادرات محصولات پتروشیمی وارد کشور می‌شود، وضعیت مناسبی دارد و وضعیت نسبت به گذشته بهتر شده است.

انتهای پیام

کد خبر 12700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =