کد خبر 14338
۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸

فیروزی:

آمریکای لاتین می تواند بازار خوبی برای کالاهای تولید ایران باشد

آمریکای لاتین می تواند بازار خوبی برای کالاهای تولید ایران باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به سفر رئیس جمهور به کشورهای آمریکای لاتین می‌توانیم بازار خوبی در این کشورها برای صدور خدمات فنی و مهندسی و سایر کالاهای تولید داخل داشته باشیم که بر تقویت حوزه های سیاسی و امنیتی ما نیز تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش نمایندگان ما، حجت الله فیروزی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، رابطه با اهمیت سفر رئیس جمهور به کشورهای آمریکای لاتین و دستاوردهایی که این سفر می تواند برای کشورمان داشته باشد، بیان کرد: معمولا همه کشورها برای توسعه اقتصادی و انتقال عمق استراتژیک‌شان به کشورهای دیگر و اینکه از ظرفیت کشورهای دیگر بتوانند استفاده کنند راهبردهایی را در حوزه روابط دارند و در این حوزه فعالیت هایی را انجام می دهند.

هدف گذاری سیاست خارجی دولت سیزدهم بر مبنای تعامل با کشورهای جهان است

وی تصریح کرد: در دولت فعلی کشورمان نیز هدف گذاری سیاست خارجی بر مبنای تعامل با کشورهای جهان است و دولتمردان تلاش دارند که روابط با کشورهای دیگر را گسترده کنند. از جمله کشورهایی که هم ظرفیت بزرگ اقتصادی و هم ظرفیت بزرگ سیاسی به جهت موقعیت جغرافیایی برای ما دارند، کشورهای آمریکای لاتین هستند که از گذشته نیز با این کشورها رابطه خوبی داشتیم. خصوصا کشور ونزوئلا که هم ظرفیت اقتصادی خوبی برای ما داشته و بازار خوبی برای ما دارد و هم در حوزه های مختلف می توانیم در این کشور فعالیت کنیم.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در عین حال خاطرنشان کرد: ما با کشور ونزوئلا اهداف مشترکی در حوزه های سیاسی داریم و قطعاً سفری که رئیس جمهور به این کشور دارند با توجه به برنامه ریزی که از پیش انجام شده و با ترکیبی که در این سفر حضور دارند، می تواند این اهداف که بخش عمده ای از آن اهداف اقتصادی است را برآورده کند.

آمریکای لاتین می تواند بازار خوبی برای کالاهای تولید ایران باشد

فیروزی با بیان اینکه می توانیم بازار خوبی در آمریکای لاتین برای صدور خدمات فنی و مهندسی و سایر کالاهای تولید داخل داشته باشیم، تصریح کرد: همچنین فعالیت شرکت های ما در خارج از کشور و پروژه یابی برای اجرای کار در حوزه سیاسی و تقویت این حوزه با توجه به ارتباط با کشورهای آمریکای لاتین می تواند در منطقه آمریکا اثرگذار باشد و روی سیاست ها، اجرای راهبردها و تقویت حوزه های سیاسی و امنیتی ما تأثیر بگذارد.

وی یادآور شد: با توجه به ترتیبی که این سفر دارد و سفر رئیس جمهور به سه کشور آمریکای لاتین، ایشان در آنجا ارتباط خوبی با دانشجویان، نخبگان و فعالان اجتماعی داشتند که می تواند پیام کشور ما را به بیرون منتقل کند تا واقعیتی از جامعه ما به به دست آورند. همچنین این جلسات نکته بسیار مهمی دارد، چراکه معمولا نخبگان و دانشجویان با توجه به ظرفیت های فضای مجازی که الان وجود دارد، قطعا می توانند بسیاری از موضوعاتی که در کشورمان وجود دارد و بیرونی ها از آن کمتر اطلاع دارند و یا دشمنان نمی گذارند برخی از واقعیت های مثبت جامعه ما به بیرون منعکس شود را به جامعه جهانی منتقل کنند تا در حوزه های اجتماعی و تقویت جایگاه کشورمان در بین کشورهای جهان تأثیرات مثبتی داشته باشد.

انتهای پیام

کد خبر 14338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =