کد خبر 14368
۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹

مفتح:

تقویت روابط با کشورهای همسو محور راهبردی دیپلماسی ایران/ روابط تهران با آمریکای لاتین دیرینه است

تقویت روابط با کشورهای همسو محور راهبردی دیپلماسی ایران/ روابط تهران با آمریکای لاتین دیرینه است

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا اعتقاد دارد تداوم سیاست تقویت روابط با کشورهای همسو و دوست مانند ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا از جمله محورهای راهبردی دیپلماسی ایران است.

به گزارش نمایندگان ما، محمدمهدی مفتح در رابطه با اهمیت سفر رئیس‌جمهوری کشورمان به ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا، گفت: کشورهای آمریکای لاتین ظرفیت های اقتصادی خوبی دارند و روابط تجاری ایران با آنها دیرینه است لذا در شرایط کنونی باید این تعاملات تعمیق یابد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه کشت های فراسرزمینی در نیکاراگوئه انجام می شود و زمینه توسعه آن از سوی ایران وجود دارد، اظهار کرد: همچنین در حوزه تولید دارو با کوبایی ها همکاری های خوبی داشته ایم و این مهم در ایام مقابله با کرونا مشهود بوده است؛ همچنین باید یادآور شد در حوزه صنعت نیز با ونزوئلا همکاری های مشترک صورت گرفته و بستر برای توسعه روابط تجاری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تداوم سیاست تقویت روابط با کشورهای همسو و دوست از جمله محورهای راهبردی دیپلماسی ایران است، ادامه داد: در این راستا باید سطح روابط و گسترش تعاملات در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، علمی، تجاری، فرهنگی و غیره به طور مستمر و یکسان ارتقاء یابد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این میان باید یادآور شد فعال شدن گروه های دوستی پارلمانی کشورها نیز می تواند در جهت ارتقاء مناسبات دوجانبه تاثیرگذار باشد لذا وزارت امور خارجه باید از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی نیز بهره ببرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ونزوئلا با یادآوری اینکه دیدگاه های سیاسی کشورهای آمریکای لاتین مانند استقلال طلبی و استکبار ستیزی به تهران نزدیک است و بر این اساس می توان اذعان کرد زمینه های تعاملات دوجانبه و چندجانبه وجود دارد که باید با رایزنی های مستمر بالفعل شوند، خاطرنشان کرد: بدون شک سفر رییس جمهور به سه کشور یاد شده دستاوردهای خوبی به همراه دارد زیرا در حوزه های اقتصادی، تجاری و غیره اسناد همکاری امضاء خواهد شد که دارای اهمیت دوچندان است.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 14368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =