کد خبر 14363
۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷

خضریان:

قرارگاهی برای نظارت مستمر برای اجرای حدنگار تشکیل می‌شود

قرارگاهی برای نظارت مستمر برای اجرای حدنگار تشکیل می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: با هدف نظارت مستمر برای اجرای حدنگار در کشور قرارگاهی با محوریت سازمان ثبت، کمیسیون اصل نود مجلس، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و دستگاه‌های دخیل تشکیل می‌شود.

به گزارش نمایندگان،  علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه کمیسیون اصل نود درباره نظارت مستمر کمیسیون بر اجرای قانون جامع حدنگار گفت: این جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان ثبت درباره نحوه اجرای قانون جامع حدنگار برگزار شد که گزارشی نیز در خصوص آن جهت قرائت در صحن مجلس آماده شده است.

وی توضیح داد: طبق قانون اجرای قانون جامع حدنگار از سال ۹۳ تا سال ۹۵ از وظایف سازمان ثبت بود منتها به طور کامل اجرا نشده است؛ با ورود کمیسیون اصل نود در دوره یازدهم و تشکیل کارگروهی اجرای دقیق آن مورد ارزیابی قرار گرفت و نتیجه آن جلوگیری از موازی کاری‌ها و تخصیص بودجه‌های اضافی برای حدنگاری بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به سیاست‌های ابلاغی رهبری در خصوص قانون برنامه توسعه گفت: اجرای ۱۰۰ درصدی حدنگاری از مطالبات حضرت آقا بود اما متأسفانه دولت با وجود اینکه حدود ۴۰ درصد از کار حدنگاری اراضی کشور باقی مانده است، تاکنون در پیش نویس لایحه برنامه هفتم توسعه اشاره‌ای به حدنگاری نکرده که امید می‌رود این موضوع تا پیش از ارسال رسمی لایحه اصلاح شود. ضمن اینکه ترغیب اشخاص و کشاورزان برای اخذ اسناد حدنگاری شده نیز در برنامه دولت دیده نشده است.

خضریان ادامه داد: مقرر شد سازمان ثبت گزارشی برای حل این مشکل ارائه کند و کمیسیون اصل نودم قانون اساسی نیز به سرعت برای اصلاح لایحه برنامه این گزارش را به کمیسیون تلفیق بودجه بدهد. همچنین با هدف نظارت مستمر برای اجرای حدنگار در کشور قرارگاهی با محوریت سازمان ثبت، کمیسیون اصل نود مجلس، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و دستگاه‌های دخیل تشکیل شود؛ همچنین جلسات مستمری برگزار شده و گزارشات دوره‌ای آن دریافت و آسیب شناسی شود.

انتهای پیام

کد خبر 14363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =