کد خبر 14559
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۸

بدری بیان کرد:

‌ابرپروژه راه‌آهن اردبیل ‌در ریل بهره‌برداری

‌ابرپروژه راه‌آهن اردبیل ‌در ریل بهره‌برداری

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ابرپروژه راه آهن اردبیل ـ میانه با تزریق اعتبارات و منابع ملی و بانکی تا آخر امسال آماده بهره برداری خواهد شد.

به گزارش نمایندگان، صدیف بدری با بیان اینکه ابرپروژه راه آهن اردبیل ـ میانه ‌که گرفتار روند فرسایشی شده بود در اولویت تکمیل و بهره‌برداری قرار گرفته است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر  ‌شرایط مناسبی برای تکمیل و بهره برداری راه آهن اردبیل – میانه فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل این پروژه در اولویت دولت قرار گرفت و در کنار تخصیص اعتبارات دولتی قرار شد تا از محل بانک های عامل منابع ماده 56 برای راه آهن اردبیل تخصیص یابد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه امسال اعتبار راه آهن اردبیل – میانه از 530 میلیارد تومان به 730 میلیارد تومان افزایش یافت که امیدواریم با تخصیص 100 درصدی روند اجرایی راه آهن را با سرغت بیشتری شاهد باشیم.

بدری ادامه داد: قرار است دولت 500 میلیارد تومان از محل مصوبات سفر اختصاص دهد تا در مجموع با تامین یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار این پروژه به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در 9 ماهه امسال و یا دهه فجر راه آهن اردبیل - میانه آماده افتتاح شود که البته با همراهی راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه می توان تا شهریور ماه نیز زمینه افتتاح این پروژه عظیم را مهیا کرد.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به تخصیص کم اعتبارات عمرانی استانی امیدواریم در تکمیل این طرح عظیم عمرانی از ظرفیت بخش خصوصی و منابع بانکی بیشتر استفاده شود.

بدری اظهار کرد: برای ادامه این مسیر و احداث راه آهن اردبیل – پارس آباد پیشنهاد شده تا از ظرفیت بخش خصوصی و منابع آنها با توجیه اقتصادی مطلوب استفاده شود تا سرعت اجرای این طرح ها را شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: براساس اصل 44 قانون اساسی حتی می توان با عرضه سهام به مردم در این زمینه ورود پیدا کرده و کارها را با سرعت بیشتری به انجام رساند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام 

کد خبر 14559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =