کد خبر 15042
۱۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹

کاظمی:

عضویت دائمی ایران در سازمان شانگهای کمکی به ارتقای جایگاه اقتصادی کشور است

عضویت دائمی ایران در سازمان شانگهای کمکی به ارتقای جایگاه اقتصادی کشور است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، گفت: عضویت در سازمان شانگهای می تواند در بهبود فضای اقتصادی کشور موثر بوده و زمینه ایجاد اشتغال و ارتقای جایگاه اقتصادی کشور را فراهم کند.

به گزارش نمایندگان، حمیدرضا کاظمی درباره مزایای عضویت دائمی ایران در سازمان شانگهای، بیان کرد: در شرایط فعلی که کشور ما را استکبار جهانی تحریم کرده است، عضویت در سازمان های منطقه ای و جهانی می تواند به بهبود اقتصاد کشور و دور زدن تحریم ها کمک کند.

وی در ادامه اظهار کرد: با عضویت در سازمان شانگهای زیربناهای اقتصادی فراهم شده که هم بازار مصرف جدیدی برای تولیدات کشور ما ایجاد شود و هم نیازهای کشور خود را از طریق این پیمان تامین کنیم. در شرایط فعلی که دلار بر اقتصاد دنیا تسلط پیدا کرده است و آمریکا نیز با اهرم دلار با دنیا برخورد می کند، ورود به پیمان هایی نظیر شانگهای و استفاده از پول های رایج کشورهای عضو در مراودات اقتصادی می تواند هم کمکی به اقتصاد کشورها باشد و هم از زیر یوغ دلاری که اهرم آمریکا شده است، کشورها را خارج کند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از طرف دیگر عضویت در سازمان شانگهای می تواند در بهبود فضای اقتصادی کشور موثر بوده و زمینه ایجاد اشتغال و ارتقای جایگاه اقتصادی کشور را فراهم کند. عضویت دائمی در سازمان شانگهای می تواند کمک شایانی در بالا بردن جایگاه اقتصادی کشور با فراهم کردن بسترهای رشد اقتصادی داشته باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

کد خبر 15042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =