کد خبر 15707
۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵

جلال‌زاده:

حضور بیگانگان در خاک سوریه را بر نمی‌تابیم

 حضور بیگانگان در خاک سوریه را بر نمی‌تابیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این‌که «در سایه اراده مقامات دو کشور ایران و سوریه موانع بر سر راه ارتقای روابط در همه زمینه‌ها برطرف خواهد شد»، گفت: همانطور که در جنگ با تروریست‌ها در کنار دولت و مردم سوریه بوده‌ایم، در جنگ اقتصادی نیز کنار آن‌ها خواهیم بود.

به گزارش نمایندگان، وحید جلال‌زاده در جریان سفر هیئت پارلمانی به دمشق و پس از دیدار با مقامات ارشد دولت سوریه گفت: همانطور که در جنگ با تروریست‌ها در کنار دولت و مردم سوریه بوده‌ایم، در جنگ اقتصادی نیز کنار آن‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: در دیدار با وزیر امور خارجه سوریه روابط دوجانبه تهران و دمشق مورد بررسی قرار گرفت.

وی از ادامه اشغال اراضی سوریه انتقاد کرد و افزود: ما حضور بیگانگان در خاک سوریه چه نیروهای ترکیه‌ای و چه آمریکایی را بر نمی‌تابیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که مناطق اشغالی سوریه هرچه زودتر آزاد شود و منابع اقتصادی هم در اختیار مردم این کشور قرار گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «در دیدار با نمایندگان مجلس سوریه بر ضرورت ارتقای روابط دوجانبه تاکید شد»، گفت: در سایه اراده مقامات دو کشور به ویژه روسای جمهور موانع بر سر راه ارتقای روابط در همه زمینه‌ها برطرف خواهد شد.

وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در راس هیاتی از مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه وارد سوریه شد و در سومین و آخرین روز از سفرش به سوریه با حسین عرنوسنخست وزیر و فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه دیدار کرد.

کد خبر 15707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =