کد خبر 16865
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳

دهقانی:

تقویت شهرک‌های صنعتی به افزایش درآمدهای دولت کمک می کند

تقویت شهرک‌های صنعتی به افزایش درآمدهای دولت کمک می کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در صورت تامین هزینه‌های موردنیاز توسعه، نوسازی و بازسازی زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی علاوه بر رونق تولید، درآمد مالیاتی نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش نمایندگان، الهویردی دهقانی  درباره وضعیت شهرک‌های صنعتی، گفت: مشکل این حوزه در مدیریت و نگرش دولت است؛ به طور مثال در کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیشنهاد شد که یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده‌ای که شرکت‌ها و تولیدی‌های مستقر در شهرک‌ها پرداخت می کنند برای توسعه زیرساخت‌های همان شهرک اختصاص یابد تا از یک سو زمینه رونق تولید در شهرک‌های صنعتی فراهم شود و از سوی دیگر هزینه نگهداری و نوسازی زیرساخت‌های این شهرک‌ها تامین شود که دولت با این پیشنهاد موافقت نکرد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پیشنهاد می‌توانست راهگشا باشد بسیاری از مشکلات شهرک‌های صنعتی را رفع و هزینه ها بازسازی و نوسازی شهرک‌های صنعتی را تامین کند اما به دلیل مخالفت دولت از دستورکار خارج شد..

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: در صورت تامین هزینه‌های موردنیاز توسعه، نوسازی و بازسازی زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی علاوه بر رونق تولید، درآمد مالیاتی نیز افزایش می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تشریح نیازمندی‌های توسعه شهرک‌های صنعتی، گفت: تهیه زمین مناسب جهت پیاده‌سازی طرح ‌های صنعتی در موقعیتی ارزنده، عدم نیاز به اخذ مجوزهای جداگانه و متعدد از ادارات و نهادهای اداری متعدد، امکان دریافت تسهیلات و کمک‌های بانکی و.. از جمله ضرورت‌هایی است که وزارت صمت باید در این زمینه توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 16865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =