کد خبر 17908
۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴

رحیمی مظفری:

مشارکت در انتخابات از مهمترین مولفه‌های تامین امنیت کشور است

مشارکت در انتخابات از مهمترین مولفه‌های تامین امنیت کشور است

یک عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: مشارکت مردم در انتخابات، مهمترین مولفه جمهوریت نظام ماست و هرچه مشارکت در انتخابات بیشتر باشد، پشتوانه مردمی نظام قوی تر خواهد شد.

به گزارش نمایندگان،‌ عبدالعلی رحیمی مظفری در درباره مولفه های اثرگذار بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات، بیان کرد: اگر مردم حس کنند کسانی که انتخاب می کنند، اثرگذار هستند و می توانند معادلات را به نفع مردم تغییر دهند و به نوعی حرف های مردم از زبان منتخبان زده شود، عاملی اساسی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات است. این امر سبب می شود تا مردم برای مشارکت در انتخابات انگیزه داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر مردم احساس کنند که رای آنان نمی تواند تغییری ایجاد کند، طبیعتا منجر به کاهش مشارکت می شود. طبیعتا اگر ما انتخاب نکنیم برای ما انتخاب می کنند. اگر نتوانیم با تصمیم خود به حداقلی مورد نظر خود برسیم، فردی دیگر جایگزین می شود. نهایت کسی که انتخاب می شود جای ما تصمیم می گیرد.

نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حقیقت یک سفره مشارکتی پهن است و هرچه مردم بیشتر مشارکت کنند طبیعتا نقش موثرتری در تعیین آینده خود دارند. از سوی دیگر انقلاب ما بر پایه مردم است. مشارکت مردم در انتخابات، مهم ترین مولفه جمهوریت ماست و هرچه مشارکت در انتخابات بیشتر باشد، پشتوانه مردمی نظام قوی تر خواهد شد. پشتوانه مردمی نیز هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین المللی اثرگذار است.

رحیمی مظفری در پایان تاکید کرد: یکی از مهمترین مولفه های تامین امنیت ملی کشور، حضور مردم در انتخابات است.

انتهای پیام

کد خبر 17908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =