کد خبر 19442
۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۶

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دولتی قوی را شکل می‌دهد

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دولتی قوی را شکل می‌دهد

نماینده اسدآباد در مجلس با بیان اینکه مردم حضور خود در انتخابات را بی‌تاثیر نشمارند چراکه به طور قطع حضور مردم تاثیرگذار است ، گفت: مشارکت بالا در انتخابات، قوی‌ترین ابزار برای مذاکره‌کنندگان جهت به رخ کشیدن اقتدار و ظرفیت ملی است.

به گزارش نمایندگان، اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، اظهار کرد: مشارکت مردم در انتخابات هم از بعد داخلی و هم از بعد بین المللی حائز اهمیت است.‌ مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین المللی می‌تواند یک دولت قوی را شکل دهد.

وی با بیان اینکه دولت قوی بهتر می‌تواند مطالبه گر حقوق ملت به ویژه در عرصه بین الملل باشد، گفت: رئیس جمهوری که با رای حداکثری روی کار آمده باشد در مناسبات بین المللی خیلی قوی‌تر از یک دولت حداقلی می‌تواند ظاهر شود.

نماینده اسدآباد در مجلس با تاکید بر اینکه وقتی یک رئیس جمهور پشتوانه بالای رای مردمی را داشته باشد، در مذاکرات و قراردادهای بین المللی قدرت چانه زنی بالاتری خواهد داشت، ادامه داد: هر رئیس جمهوری که با آرای بالای مردم انتخاب شود، از نظر بنده در عرصه بین الملل قطعا قوی‌تر حاضر خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: رئیس جمهوری که با رای بالای مردم انتخاب شود توان بیشتری برای پیشبرد امور مردم دارد.

رنجبرزاده درباره ضرورت مشارکت مردم در دور دوم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، گفت: مردم با حضور خود در دور اول انتخابات ریاست جمهوری نشان دادند که به کشور خود علاقه مندند چراکه انتخابات در کشورمان تجلی مردم‌سالاری دینی است.

وی با تاکید بر اینکه اصل حضور مردم در انتخابات اهمیت بسیاری دارد زیرا مشارکت عمومی نشان‌دهنده همبستگی ملی است که این همبستگی می‌تواند در مقابل توطئه‌های دشمنان به کشور مصونیت‌بخش باشد، ادامه داد: مشارکت پرشور مردم در انتخابات در واقع موجب افزایش ضریب امنیت ملی و تامین منافع شده و تاثیر بسیار مثبتی بر اقتصاد و دیپلماسی کشور خواهد داشت.

نماینده اسدآباد در مجلس در پایان با بیان اینکه مردم حضور خود در انتخابات را بی‌تاثیر نشمارند چراکه به طور قطع حضور مردم تاثیرگذار است، گفت: مشارکت بالا در انتخابات، قوی‌ترین ابزار برای مذاکره‌کنندگان جهت به رخ کشیدن اقتدار و ظرفیت ملی است.

انتهای‌پیام

کد خبر 19442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =