کد خبر 19438
۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹

جوکار:

مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات پشتوانه‌ای قوی برای نظام سیاسی کشور است

مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات پشتوانه‌ای قوی برای نظام سیاسی کشور است

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، گفت: مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات یقیناً پشتوانه‌ای قوی برای نظام سیاسی کشور خواهد بود.

به گزارش نمایندگان، محمدصالح جوکار ضمن تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم با تاکید بر لزوم افزایش مشارکت در دوره دوم انتخابات، گفت: انتخابات تجلی اراده مردم است و مشارکت ملت در سرنوشت سیاسی کشور تلقی می‌شود، بر همین اساس ۹ اصل قانون اساسی مربوط به مشارکت مردم در حوزه سیاسی تعریف شده است.

رییس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتخابات یک ارزش است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران این ارزش را کسب کردند، زیرا در دوران ستم شاهی به جای انتخابات نوعی انتصابات را در کشور شاهد بودیم، اما در 45 سال گذشته انتخابات به معنای مردم سالاری دینی در کشور مطرح شد.

وی اضافه کرد: مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات یقیناً پشتوانه‌ای قوی برای نظام سیاسی کشور خواهد بود، بنابراین هرچقدر مشارکت در انتخابات پرشور تر باشد دولت بهتر می‌تواند امور کشور را مدیریت کند.

این نماینده مجلس در دوره دوازدهم یادآور شد: دشمنان همیشه سعی کرده‌اند با مأیوس کردن فاصله‌ای میان مردم و نظام ایجاد کنند، اما قطعاً مشارکت حداکثری در انتخابات دشمنان را ناامید کرده است.

انتهای پیام

کد خبر 19438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =