کد خبر 18259
۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۱

انتقاد از قطع یارانه برخی خانوارها و شیوه اجرای طرح فجرانه کالابرگ

انتقاد از قطع یارانه برخی خانوارها و شیوه اجرای طرح فجرانه کالابرگ

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس ضمن انتقاد از بی‌تدبیری در اجرای «طرح فجرانه کالابرگ»گفت: «باید کرامت مردم» در طرح‌های حمایتی لحاظ شود.

به گزارش نمایندگان، محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از بی‌تدبیری در اجرای «طرح فجرانه کالابرگ» و مشکلات ایجاد شده برای مردم در این باره، گفت: متأسفانه در اجرای برخی از طرح‌ها، شاهد بی‌تدبیری هستیم؛ طرح «کالابرگ فجرانه»، یکی از این طرح‌ها است که بدی در حال اجرا است.

وی افزود: پس از عملیاتی شدن این طرح، شاهد گلایه‌مندی‌های به‌ حق شهروندان، از اجرای آن هستیم؛ زیرا تعداد فروشگاه‌های مجری این طرح به نسبت متقاضیان، کم بوده و مردم بالاجبار برای دریافت آن، باید ساعت‌ها در صف، منتظر مانده و مجبور به خرید میزان تعیین شده برای اعمال تخفیف ناچیز 220 هزار تومانی شوند که این روش اجرا، روش منطقی و صحیحی نیست، در اجرای همه طرح‌های حمایتی، باید اصل حفظ «کرامت مردم» لحاظ شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد: در حال حاضر، به دلیل اطلاع‌رسانی ضعیف نهادهای مجری این طرح، بسیاری از مردم برای دریافت این کالابرگ، سردرگم شده‌اند؛ چون شایعه شده که با دریافت این کالابرگ، یارانه خانوار قطع شده و یا مشکلات دیگری برای افراد به‌وجود خواهد آمد!

جوکار در همین راستا تاکید کرد: مجری این طرح، باید در ابتدا با اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف، مردم را نسبت به اهداف و نحوه اجرای این کالابرگ آگاه می‌کرد تا چنین ضعفی در اجرا مشاهده نشود.

نماینده یزد در مجلس همچنین ضمن انتقاد نسبت به حذف یارانه برخی از خانوارها، گفت: بعضی افراد، برای حل مشکلات زندگی خود، اقدام به دریافت تسهیلات بانکی کرده، ولی در زمان «آزمون وسع» و «سنجش میزان دارایی‌ها» این وجه در حساب شخصی آنها وجود داشته، لذا همین موضوع سبب حذف یارانه فرد شده؛ در حالی‌که قائدتآ چون این مبلغ، تسهیلات بانکی بوده، دارایی مازاد فرد محسوب نمی‌شود.

انتهای‌ پیام

کد خبر 18259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =