کد خبر 18608
۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۳

متکی:

حمله به کنسولگری ایران جنایت بین‌المللی است

حمله به کنسولگری ایران جنایت بین‌المللی است

منتخب مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری در مجلس دوازدهم حمله تروریستی رژیم جنایتکار صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه و شهادت چند نفر از سرداران و مستشاران نظامی ایران را محکوم کرد و آن را یک جنایت بین‌المللی دانست.

به گزارش نمایندگان، منوچهر متکی ظهر امروز در جمع راهپیمایی‌کنندگان روز قدس گرگان اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، بنیانگذار انقلاب اسلامی برای زدودن غده سرطانی که 100 سال قبل و با حمایت دولت خبیث انگلیس به وجود آمد آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه روز جهانی قدس به طوفان بزرگی علیه رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل شد، افزود: روز قدس نقطه آغازی برای حمایت از مستضعفان است.

منتخب مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری در مجلس دوازدهم با اشاره به اینکه از سال 1917 تاکنون چند دوره 30 ساله را پشت سر گذاشتیم، گفت: صهیونیست‌ها تا سال 1948 تلاش کردند با خرید زمین‌های آنها و اخراج فلسطینیان زمینه را برای ایجاد دولت صهیونیستی فراهم کنند.

متکی ادامه داد: در سال 1948 و کمی بعد از جنگ جهانی دوم، در سازمان ملل رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شد و به عنوان لکه ننگی در تاریخ فلسطین ثبت و درج شد.

وی اظهار کرد: از سال 1948 تا سال 1979، 30 سال دوم شکل‌گیری رژیم صهیونیست با هدف تثبیت آغاز شد، اسرائیل در 30 سال اول به دنبال گرفتن سرزمین و تثبیت خود و اخراج مردم فلسطین بودند.

منتخب مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری در مجلس دوازدهم تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از سال 1948 و پس از به رسمیت شناختن به عنوان دولت از سوی سازمان ملل، اقدام به گسترش سرزمین خود کرد و به دنبال این اتفاق جنگ‌های مختلفی بین اسرائیل غاصب و مردم مظلوم فلسطین رخ داد و غصب و تجاوز آشکار و اشغال سرزمین به معنای واقعی کلمه با پروژه صهیونیسم و با حمایت غرب شکل گرفت.

متکی با اشاره به اینکه امام راحل تمامیت‌خواهی آمریکا را بر هم زد، گفت: امام راحل فرمودند منطق ما منطق اسلام است لذا قدرت ما نشات گرفته از منطق ما است و امروز دیگر آمریکا نمی‌تواند جهان را اقناع کند.

وی با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی هرگز در اذهان مسلمانان محبوبیت و مشروعیت ندارد، تصریح کرد: دشمنان از طریق رسانه‌های گسترده جهانی و بین‌المللی تلاش کردند اسرائیل را به عنوان رژیم بدون اشکال در قلب جهان اسلام معرفی کنند و می‌خواستند این رژیم غاصب را ابرقدرت منطقه معرفی کنند.

منتخب مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری در مجلس دوازدهم با تاکید بر اینکه عملیات طوفان‌الاقصی معادلات دشمنان را بر هم زد، یادآور شد: همه رسانه‌های معاند که صحنه را در دست خود داشتند پس از طوفان‌الاقصی به یک باره صحنه را باختند و نمی‌دانستند چگونه با صحنه جدید روبه‌رو شوند، در واقع غافلگیری نخستین اتفاق تحمیل‌شده‌ای بود که حماس بر علیه اسرائیل غاصب به وجود آورد.

متکی با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی صحنه رسانه‌ای را در فلسطین باخته و آن سرمایه‌گذاری‌های چند هزار میلیاردی بی‌نتیجه مانده است، گفت: طوفان‌الاقصی بیش از 100 خبرنگار شهید تقدیم کرده و این یک کار رسانه‌ای حرفه‌ای بود که توانست صدای مردم مظلوم جهان را به گوش جهانیان برساند.

وی با اشاره به اینکه رژیم غاصب اسرائیل در صحنه افکار عمومی جهان نیز شکست خورد، تصریح کرد: تراژدی غزه عنوان صدها کتاب، فیلم و داستان خواهد شد تا جنایات قوم یهود در زمین روایت شود.

منتخب مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری در مجلس دوازدهم تاکید کرد: شکل‌گیری جمعیت‌های میلیونی در کشورهای مختلف در حمایت از مردم بی‌گناه فلسطین و اعلام انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی گویای شکست دیگر این رژیم جعلی است.

متکی گفت: اسرائیلی‌ها در عرصه نظامی هم شکست خوردند، امروز آنها با شهادت بیش از 30 هزار نفر از مردم بی‌گناه فلسطین هنوز به اهداف خود نرسیده لذا احساس پیروزی نمی‌کنند.

وی حمله تروریستی رژیم جنایتکار صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه و شهادت چند نفر از سرداران و مستشاران نظامی ایران را محکوم کرد و آن را یک جنایت بین‌المللی دانست.

منتخب مردم تهران، شمیرانات، اسلامشهر و ری در مجلس دوازدهم با بیان اینکه در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران، هیچگاه سفارت 2 کشور آسیب ندید اما رژیم غاصب صهیونیستی ناجوانمردانه به کنسولگری ما حمله کرد، یادآور شد: سازمان ملل برای حفظ آبروی خود نسبت به حمله به مراکز دیپلماتیک واکنش نشان دهد و اگر اقدامی نکند دلاورمردان این کشور همانطور که رهبر انقلاب اسلامی بیان کردند انتقام خواهند گرفت.

به گفته متکی؛ نتانیاهو نخستین قربانی تجاوز و جنایت در غزه، خواهد بود و این اتفاق دور نیست و به مدد الهی به زودی محقق خواهد شد.

انتهای پیام

کد خبر 18608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =