کد خبر 18674
۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۷

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره پاسخ تنبیهی

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره پاسخ تنبیهی

نماینده ایران در سازمان ملل در بیانیه‌ای همزمان با پاسخ تنبیهی تهران علیه اهداف صهیونیستی، هشدار داد که اگر صهیونیست‌ها مرتکب اشتباه دیگری شوند، پاسخ ایران شدیدتر خواهد بود.

به گزارش نمایندگان، نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده است با اشاره به عملیات گسترده تلافی‌جویانه ایران علیه اهداف صهیونیستی افزود: اقدام نظامی ایران بر اساس بند 51 منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

نمایندگی ایران با تاکید بر اینکه این درگیری بین ایران و رژیم صهیونیستی است، ادامه داد: با این حال، اگر رژیم اسرائیل مرتکب اشتباه دیگری شود، پاسخ ایران به طور قابل توجهی شدیدتر خواهد بود.

این نمایندگی همچنین به سران واشنگتن توصیه کردکه از مداخله در این تقابل اجتناب کنند و افزود: این درگیری بین ایران و رژیم سرکش اسرائیل است که آمریکا باید از آن دور بماند!

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساعاتی پیش حملات همه جانبه خود علیه رژیم صهیونیستی را آغاز کرد.

شبکه خبر به نقل از روابط عمومی سپاه اعلام کرد که در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و به شهادت رساندن جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه ده‌ها فروند موشک و پهپاد را به سمت  اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی شلیک کرد.

این عملیات در پاسخ به حمله روز 13 فروردین رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت مستشاران ارشد ایرانی در این کشور است.

در این حمله که توسط جنگنده‌های ارتش اسرائیل صورت گرفت، سردار محمدرضا زاهدی فرمانده مستشاران سپاه در سوریه و لبنان به همراه سردار حاج رحیمی و 5 نفر دیگر از همرزمانشان به شهادت رسیدند.

انتهای پیام

کد خبر 18674

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =