کد خبر 18698
۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۹

عمویی:

صادر نشدن بیانیه در شورای امنیت علیه ایران نشان‌دهنده حقانیت جمهوری اسلامی است

صادر نشدن بیانیه در شورای امنیت علیه ایران نشان‌دهنده حقانیت جمهوری اسلامی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که صادر نشدن بیانیه علیه ایران در جلسه شورای امنیت نشان‌دهنده حقانیت جمهوری اسلامی ایران است، گفت: رژیم صهیونیستی ظرفیت بسیج کردن سایر کشورها برای حمایت از خودش در مجامع بین‌المللی را ندارد.

به گزارش نمایندگان، ابوالفضل عموییبا اشاره به جلسه شب گذشته شورای امنیت درباره بررسی اقدام تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: اقدام ایران در عملیات ۲۶ فروردین‌ماه چارچوب حقوقی مشخصی داشت، از همان ابتدا روشن بود که ما در چارچوب منشور ملل متحد و با استفاده از حق دفاع مشروع خودمان عمل می‌کنیم و این برای همه طرف‌ها روشن بود.

وی بیان کرد: ایران برای اقدام خود مشروعیت بین‌المللی داشت و قبل از آن بسیاری از کشورها حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولگری سفارت ایران در دمشق را محکوم کرده بودند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عملیات «وعده صادق» را موفق و کنترل شده خواند و اظهار کرد: این عملیات باعث شد اقدامات حقوقی آنها ناکام بماند لذا توان آمریکا مصروف به این موضوع شده بود چون می‌دانست نمی‌تواند با وجود چین، روسیه و الجزایر اهداف خود را در شورای امنیت پیش ببرد، پس تمرکزش را روی جلسه گروه هفت گذاشت البته که آنجا هم ناکام بود.

عمویی تاکید کرد: وضعیت رژیم صهیونیستی در افکار عمومی بین‌المللی به نحوی است که امروز ظرفیت بسیج کردن سایر کشورها برای حمایت از خودش در مجامع بین‌المللی را به طور کامل ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی درباره نقش وزارت خارجه و دستگاه‌های دیپلماسی در جلسه شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل گفت: وزارت امور خارجه برای پیگیری مباحث حقوقی و دیپلماتیک این موضوع اقدامات خوبی انجام داد این عملیات کار جمعی و ملی بود که نیروهای مسلح و نیروهای دیپلماتیک ما در کنار همدیگر توانمندی را برای ایجاد یک غرور ملی درست کردند.

وی ادامه داد: حمایت اقشار مختلف مردم ایران از طیف‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی را شاهد بودیم که نشان می‌دهد ایرانی‌ها یکپارچه از این عملیات استقبال کردند.

عمویی با اشاره به ناکامی آمریکا و رژیم صهیونیستی در جلسه شورای امنیت تصریح کرد: یکی از دلایلی که آمریکا و حامیان رژیم صهیونیستی در شورای امنیت ناکام ماند به جلسه قبل شورای امنیت در دو هفته گذشته بر می‌گردد در آن جلسه آمریکا، انگلیس و فرانسه خلاف ادعاهایشان از محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی برای حمله به اماکن دیپلماتیک به عنوان اقدامی خلاف حقوق بین‌الملل، ابا کردند و مانع تصویب یک بیانیه شدند این موضوع در برخی از اعضا تاثیر گذاشت، آنها قائل بودند اقدام ایران یک اقدام واکنشی مشروع است به همین جهت مانع رسیدن غربی‌ها به اهداف‌شان علیه جمهوری اسلامی ایران شدند، پس می‌توان گفت که صادر نشدن بیانیه در جلسه شب گذشته شورای امنیت علیه ایران نشان‌دهنده حقانیت جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام

کد خبر 18698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =