کد خبر 18850
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴

طرح شفافیت قوای سه گانه اصلاح شد

طرح شفافیت قوای سه گانه اصلاح شد

نمایندگان مجلس با اصلاح طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها به منظور تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

به گزارش نمایندگان، وکلای ملت در نشست علنی امروز (دوشنبه، 10 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تبصره 2 ماده 2  و برخی از بندهای طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها را به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

بر این اساس «-تبصره ۲ ماده ۲ به شرح زیر اصلاح شد:

الف- عبارت «به دادستان کل کشور و یک نفر به عهده رئیس قوه قضائیه» جایگزین عبارت «دو نفر به انتخاب رئیس قوه قضائیه» می‌شود.

ب- عبارت «به عنوان عضو ناظر» بعد از عبارت «ج- دو نفر از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به انتخاب مجلس شورای اسلامی» اضافه می‌شود.

ج- عبارت «به جز موارد فوق در مواردی که به تقاضای بالاترین مقام دستگاه اجرایی همراه با دلایل مستند و مستدل و تشخیص هر یک از روسای قوای سه گانه انتشار داده ها و اطلاعات موضوع این ماده و مرتبط با آن دستگاه مغایر مصالح عالی نظام باشد، تصمیم گیری حسب این مورد صرفا با رئیس قوه مربوطه است» حذف می‌شود.

د- عبارت «یا امنیت شخصی مانند امنیت عرض و حیثیت اشحاص» بعد از عبارت «یا مصالح عمومی» الحاق می‌گردد.

- در ماده ۳ عبارت «نحوه شمول احکام» در تبصره ۱ حذف شد.

- در ماده ۳ در تبصره ۲ اصلاحی عبارت «یا امنیت شخصی مانند امنیت عرض و حیثیت اشخاص» بعد از عبارت یا «مصالح عمومی» الحاق شد.

انتهای پیام

کد خبر 18850

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =