کد خبر 18952
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۶

شاهچراغی:

امنیت برگزاری انتخابات الکترونیکی بالاست

امنیت برگزاری انتخابات الکترونیکی بالاست

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: صرفه‌جویی در وقت و هزینه، سهولت رأی‌دهی، دقت بالا و امنیت خوب از مهمترین ویژگی‌های انتخابات الکترونیکی است.

به گزارش نمایندگان، محمدتقی شاهچراغی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: جمع‌بندی که از نظرات مردم، مجریان و ناظران انتخابات گرفته شد، چند شاخصه ویژه برای برگزاری الکترونیکی انتخابات جمع‌آوری شد.

وی افزود: صرفه‌جویی در وقت و هزینه، سهولت رأی‌دهی، دقت بالا و امنیت خوب از مهمترین ویژگی‌های این شکل انتخابات است. به همین دلیل در حوزه‌هایی مثل تهران که قریب به ۳ هزار و ۷۰۰ شعبه در این مرحله دارد از این ظرفیت استفاده کردیم.

شاهچراغی با بیان اینکه ستاد انتخابات و وزارت کشور ظرفیت دارد تا در دوره آینده هم به سمت انتخابات الکترونیکی حرکت کنیم، تصریح کرد: چون رأی امانت مردم است باید به صورت طبیعی از آن مراقبت شود. این دستگاه چنین اقدامی را هم انجام می‌دهد. ضمن اینکه در این دستگاه، رای مخفی است و هیچکس نمی‌داند چه کسی به چه کسی رأی داده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: وقتی دستگاه برابر قانون با حضور ناظر و مجری، نماینده فرماندار و اعضای شعبه، دستگاه باز می‌شود، آرا استخراج می‌شود و ورقه‌هایی رأیی هم که داخل صندوق افتاده، در یک پاکت نگهداری می‌شود که اگر لازم شد، تطبیق داده شود.

انتهای پیام

کد خبر 18952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =