کد خبر 5714
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

مقتدایی:

گرانی کالاهای اساسی، اقلام خوراکی، خودرو، دارو نفس مردم را بریده است

آیا گرانی دارو آنقدر اهمیت ندارد که رئیس جمهور و مسئولان کشور یک روز کامل را به آن اختصاص دهند؟
گرانی کالاهای اساسی، اقلام خوراکی، خودرو، دارو نفس مردم را بریده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس ضمن انتقاد از گرانی کالاهای اساسی، خودرو و دارو گفت: توقع مجلس اصلاح خطاهای مدیریتی است. ما می‌توانیم از ابزارهای نظارتی استفاده کنیم؛ اما مجلس به دنبال تقویت دولت برای تقویت کلیت نظام است.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق قبل از دستور خطاب به رئیس جمهور گفت: شما باید تکلیف کالاهای اساسی را به صراحت مشخص کنید تا مردم حس کنند در دولت کسانی به فکر آنها هستند. ما در مجلس از اختصاص یارانه برای مردم حمایت کردیم، اکنون شخص شما و همکارانتان هستید که باید با اقداماتتان نگرانی معیشتی مردم را حل کنید.

نماینده مردم اصفهان به استناد به بودجه کمیته امداد و بهزیستی در سند بودجه ۱۴۰۱ گفت: این ارقام کفایت نمی‌کند. دولت باید بعضی مسائل را با لایحه حل کند. اگر امروز مجلس برای معیشت مردم و برقراری عدالت بودجه را به نحو شایسته در اختیار دولت قرار داده، شما باید از سرمایه عظیم ملت و نمایندگان استفاده کنید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: امروز از زبان ملت ایران عرض می کنم که گرانی کالاهای اساسی، اقلام خوراکی، خودرو، دارو و کاهش ارزش پول ملی نفس مردم و حیات و معیشتشان را بریده است.

اگر رئیس جمهور برای بعضی مسائل یک روز وقت بگذارد...

مقتدایی خطاب به رئیس جمهور و هیئت دولت گفت: توقع مجلس اصلاح خطاهای مدیریتی است. دست ما بسته نیست. ما می‌توانیم از ابزارهای نظارتی استفاده کنیم. مجلس به دنبال تقویت دولت برای تقویت کلیت نظام است. معتقدم که اگر رئیس جمهور برای بعضی مسائل یک روز، برای بعضی دیگر یک هفته و برای مسائلی در بازه یکی دو ماهه وقت بگذارد، آن مسائل حل خواهد شد.

آیا گرانی نان فانتزی و ماکارونی قابل حل نیست؟

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار کرد: آیا واقعا موضوع خودرو با قانون مجلس قابل حل نیست؟ آیا مسئله آب قابل حل نیست که اینقدر ما نمایندگان درباره آب حرف نزنیم؟ آیا موضوع گرانی نان فانتزی و ماکارونی که گران شده است یا می‌خواهد گران شود، قابل حل نیست؟ آیا گرانی دارو آنقدر اهمیت ندارد که رئیس جمهور و مسئولان کشور یک روز کامل را به آن اختصاص دهند؟

انتهای پیام

کد خبر 5714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۵
  0 0
  همه چیز آزاد کنید به همه کودکان زیر هجده سال ،فقیر و غنی حقپق بدید دانشجویلن ‌حپقوق بدید یرزنان و پیرمردان بالای شصت و پنج سال بی درآمد حقوق بدید کمیته امداد بهزیستی مراکز خیریه دولتی ستاد اجرایی بنیاد مستعفان را به نفع هم خزانه جمع کنید .گدا پروری جمع کنید .ش دارو با نسخه پزشک عمومی رایگان به مریض های سعی العلاج بدید خودرو تا حد نیاز وارد کنید نه بیشتر نه کمتر همه چیز وصل بشید به جهانی یارانه را دو برابر کنید. حقوق ها را دوبرابر کنید ..همه چیز آزاد کنید حتی نان گندم بنزین دارو فقر خودش میرود
 • IR ۰۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
  0 0
  .فقر زدایی انحلال کمیته امداد بنیاد مستعفان بیخاصیت یتاد اجرایی ذینفع در همه جا و تمام مراکز خیریه دولتی و تمام شرکتهای امام رضا ع به نفع خزانه مسلمین و قطع ۴۳نهاد ذینفع در بودجه بهترین روش فقر زدایی است که فقربزای همیشه از ایران برود و دادن حقوق به تمام کودکان زیر هجده سال ایران چه فقیر چه غنی چون ما شرایط کودکان در خانواده‌ای متوسط را هم نمی‌دانیم چه برسد به فقیر دادن حقوق به دانشجو دادن حقوق به پیرزنان پیرمردان بالای هفتاد بدون درآمد و حقوق . دادن حقوق به سرپرستان بیکار خانواده تا زمان پیدا کردم کار . تغییر کف حقوق برای موارد بالا که هیچ بیمه رد نکردند و یک روز هم برای دولت کارگری و کارمندان نکردند این موارد صرفا جنبه حمایتی دارد و‌کف حقوق اینها باید جدا باشد مثل خارج ​ همه موارد بالا خط زیر فقر را به روی خط حداقل خواهد آورد کف حقوق موارد بالا به دلیل شرایط خاص و بیمه رد نکردن باید فرق کند مثل خارج کف حقوق برای کارکنان واقعی کارگران واقعی و مستمری بگیران سی سال کار کرده اند یا که بیمه رد کردند یا بازنشستگان لشکری و کشوری و کارکنان و‌کازگران دولت باید فرق داشته