کد خبر 5717
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳

عباسی:

عبدالملکی فقط با ۴ رأی از دریافت کارت زرد مجلس گریخت

عبدالملکی فقط با ۴ رأی از دریافت کارت زرد مجلس گریخت

 نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: عبدالملکی فقط با ۴ رأی از دریافت کارت زرد از مجلس شورای اسلامی گریخت و تعداد موافقان و مخالفان وی بسیار نزدیک به هم بود.

فریدون عباسی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نمایندگان ما، درخصوص سوال نمایندگان از وزیر کار اظهار داشت: سوالاتی که امروز از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن مجلس مطرح شد، سوالات محکمی نبود و به گونه‌ای نبود که وزیر نتواند به آن پاسخ دهد.  

وی افزود: البته ناگفته نماند که عبدالملکی فقط با ۴ رأی از دریافت کارت زرد از مجلس شورای اسلامی گریخت و تعداد موافقان و مخالفان وی بسیار نزدیک به هم بود.  نباید این گونه مطرح شود که لابی مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باعث شده است که عبدالملکی کارت زرد دریافت نکند.  

نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: علت حضور مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی امروز مجلس آن بود که توضیحات دقیق و مبسوط به نمایندگان درباره سوالاتشان دهند. صرفاً افراد مجاز می توانند در صحن مجلس تردد کنند و البته حق ندارند در بین صندلی‌های نمایندگان تردد کنند. این مسئله در جلسه امروز سوال از وزیر کار کاملاً رعایت شد.  

عباسی بیان کرد: لابی به معنای آن است که به نمایندگان وعده و پیشنهادی داده می شود و آنان به همین دلیل از رأی خود منصرف می شوند که چنین مسئله ای در جریان بررسی سوال از عبدالملکی به هیچ وجه مطرح نبود. برای مثال، معاون پارلمانی وزیر و رئیس سازمان تامین اجتماعی هم در جلسه علنی امروز مجلس حضور پیدا کردند و نمایندگان از آنان هم توضیحاتی را خواستند و نباید گفتگو بین نمایندگان و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لابی تلقی شود.  

وی در پایان خاطرنشان کرد: حق مسئولان دولت، وزرا و معاونان آنان این است که به سوالات نمایندگان پاسخ داده و توضیح دهند.  البته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به این مسئله واقف باشد که رأی وی بسیار لرزان است و حتماً باید روند کاری خود را تصحیح کرده و کاستی‌های کاری خود را برطرف کند.

انتهای پیام

کد خبر 5717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =