کد خبر 5898
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶

نقدعلی:

رویه‌ها در تعیین دهک افراد برای دریافت یارانه به سرعت اصلاح شود

رویه‌ها در تعیین دهک افراد برای دریافت یارانه به سرعت اصلاح شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه رویه‌ها در تعیین دهک افراد برای دریافت یارانه به سرعت اصلاح شود، گفت: درآمد فرزندان در سرجمع درآمد خانوار منظور نشود.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما،  محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها گفت: برخی همکاران خبری دادند مبنی بر اینکه قیمت مرغ با اشباع در برخی از استان‌ها از سقف اعلامی دولت نیز تنزل پیدا کرده که این وضعیت نشان می‌دهد سیاست هدفمند شدن به مرور زمان و به تدریج پاسخ می‌دهد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: از دولت تقاضا دارم برنامه مبارزه با قاچاق را که با جدیت شروع کرده، با دقت بیشتر ادامه دهد و از احتکار جلوگیری کند.

وی با اشاره به برخی رویه‌ها در تعیین افرادی که استحقاق دریافت یارانه دارند، اضافه کرد: این رویه‌ها باید اصلاح شود به طور مثال اگر فرزندی ۳۰ ساله درآمدی داشته باشد، درآمد وی به مجموع درآمد خانوار افزوده می‌شود در حالی که این روش اشتباه است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید این رویه را اصلاح کند؛ نباید درآمد فرزندان به حساب پدر و مادر محاسبه شود چرا که این کار غلط است.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین برخی افراد درمقطع کوتاه زمانی درآمد خاصی داشتند به طور مثال فرد مسکن خود را به منظور تبدیل آن به مسکن بهتر فروخته است اما سازمان هدفمندی به صرف اینکه در مقطع زمانی کوتاهی مبلغی در حساب فرد وجود داشته یارانه وی را قطع کرده که این رویه‌ها اشتباه بوده و باید اصلاح شود.

نقدعلی تصریح کرد: اگر رویه‌ها در تعیین دهک افراد برای دریافت یارانه به سرعت اصلاح شود مردم با دولت، مجلس و حاکمیت همراهی می‌کنند. از هیأت رئیسه، وزرا و ریاست جمهوری می‌خواهم به سرعت این رویه‌های غلط را اصلاح کنند؛ اگر به تحقق این مهم سرعت بخشند مردم با تصمیم‌گیری‌های اساسی و پایه‌ای دولت همراهی کرده و می‌کنند.

انتهای پیام

کد خبر 5898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =