کد خبر 6856
۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸

تقوی:

وزارت بازرگانی را احیا کنیم تا وزارتخانه های تولید محور به امر تولید بپردازند

وزارت بازرگانی را احیا کنیم تا وزارتخانه های تولید محور به امر تولید بپردازند

نماینده مردم تهران در مجلس، فلسفه ادغام وزارتخانه ها را کوچک سازی دستگاه ها و روان سازی کارها دانست و گفت: متاسفانه هیچ کدام از این اهداف محقق نشده اند و امروز در این بخش ها با مشکلات متعددی روبه رو هستیم.

سیدرضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز(چهارشنبه، یکم تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری به اولویت ها بپردازد، اولویت هایی مانند اصلاح ساختار بودجه، اولویت نظام انتخاباتی، اولویت قانون صیانت از فضای مجازی، اولویت اصلاح ساختار اداری و اولویت تنقیح قوانین برخی از این اولویت ها به شمار می آیند.

وی افزود: اگر به برنامه دیروز مجلس نگاه کنید این سوال مطرح می شود که از صبح تا ظهر چه چیزی به دست آوردیم، ما در برابر خدا و خلق خدا مسئولیت داریم.

 نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در گذشته وزارتخانه راه و ترابری در مسکن و شهرسازی و وزارتخانه بازرگانی در وزارت صنعت و معدن ادغام شد، فلسفه این ادغام کوچک سازی دستگاه ها و روان سازی کارها بود اما هیچ کدام از این اهداف محقق نشده است و این طرح موفق نیست چرا که امروز گاهی بخشی از مسئولیت های بازرگانی را به وزارت صمت می دهیم و چون توفیقی در آن ندارد، مسئولیت اقلام معیشتی را به وزارت جهاد کشاورزی داده ایم.

تقوی با بیان اینکه وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت فقط باید به تولید بپردازند، گفت: متاسفانه امروز همه مدیران و کارکنان وزارت کشاورزی به کف بازار می روند تا توزیع را کنترل کنند و از تولید بازمانده اند و اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند دیگر نباید از وزارت جهاد کشاورزی انتظار تولید گوشت، لبنیات، گندم و دانه های روغنی را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: پیشنهاد من این است که وزارت بازرگانی را احیا کنیم و وزارتخانه های تولید محور به امر تولید بپردازند و وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی را از هم تفکیک کنیم چرا که یک وزیر به این همه کار و مسئولیت نمی رسد. یکی از عوامل موفقیت کوچک سازی کارها است.

انتهای پیام

کد خبر 6856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =