کد خبر 7943
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷

عزیزی:

یکی از رسالت سنگین رسانه‌ها انتقال ناب فرهنگ عاشورایی است

یکی از رسالت سنگین رسانه‌ها انتقال ناب فرهنگ عاشورایی است

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد که اسامی مدیرانی که همکاری با سرمایه گذار ندارند را به رسانه‌ها اعلام کند.

به گزارش نمایندگان ما، ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی پنج‌شنبه ٢٠ مرداد در یک کنفرانس خبری ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و پاسداشت هفته خبرنگار، بیان کرد: یکی از رسالت سنگین رسانه‌ها انتقال ناب فرهنگ عاشورایی است.

او به نقش و اهمیت جایگاه خبرنگاران اشاره و عنوان کرد: اگر از نگاه مادی به این نقش بپردازیم، متوجه می‌شویم که عایدی برای خبرنگار ندارد و بلکه خبرنگار با یک عشق و اعتقاد و انگیزه وارد این عرصه و متحمل سختی‌ها و بد رفتاریها و بی مهری‌ها شده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گاهی خبرنگار برای تولید یک خبر که منطبق بر حق و منطق و اصول حرفه‌ای است چه بسا که هزینه سنگینی پرداخت کرده است.

عزیزی با تصریح بر این نکته که البته نباید مصلحت را نادیده گرفت، گفت: به خبرنگاران بابت انتخاب این رسالت باید تبریک گفت.

رسانه و خبرنگار نباید بلندگوی مسئولان شود

او تاکید کرد: رسانه و خبرنگار نباید بلندگوی مسئولان شود، البته ایجاد فرصت برای ارائه عملکرد انقلاب ضروری است.  

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاع رسانی شفاف، صریح و به موقع از اصول حرفه‌ای رسانه‌هاست که خوشبختانه استان فارس از وجود چنین رسانه‌هایی بهره‌مند است.

عزیزی تاکید کرد: رسانه بهترین قدرت برای ارکان نظام اسلامی است، چرا که می‌تواند با اصول حرفه‌ای، اراده‌های سیاسی، الهی، اعتقادی، فرهنگی و ...انقلاب اسلامی را در مخاطب خود تفهیم کند.

او خاطرنشان کرد: در عرصه رسانه با پدیده‌های نوظهور هم مواجه هستیم که باید آن را به عنوان یک فرصت تلقی کرد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کنار قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون، مردم از نمایندگان انتظارات به حق دیگری هم دارند، گفت: خود را ملکف کرده‌ایم با مبنای فکری و اندیشه‌ای در مجلس یازدهم، پروژه‌های بزرگ، محرک و زیربنایی استان را دنبال کنیم.

عزیزی خاطرنشان کرد: معتقدم فارس به جایگاه شایسته خود هنوز نرسیده و راه نرفته زیادی به ویژه در امور زیربنایی به عنوان یک خلاء دارد.

او همچنین با اشاره به موضوع آب به عنوان یک حوزه زیربنایی، افزود: انتقال آب از خلیج فارس از سالهای ٩١ پیگیری کردیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی قرار بوده شیراز چهارراه ریلی کشور باشد، چرا باید به دنبال اقدامات کوچک باشیم و اقدام مهمتر را از دستور کار خارج کنیم؟ مگر می‌شود کسی بیاید در استانی سرمایه گذاری کند اما آن استان؛ راه، آزادراه، ریل، بزرگراه، ترمینال خارجی، خطوط انتقال فرآورده و ...نداشته باشد؟

٧٥ درصد فراورده‌های سوختی فارس با تانکرهای پرخطر وارد می‌شود  

عزیزی همچنین با بیان اینکه ٧٥ درصد فراورده‌های سوختی فارس به وسیله تانکرهای پرخطر وارد استان می‌شود و ٢٥ درصد را هم پالایشگاه شیراز تامین می‌کند، عنوان کرد: با این اوصاف نمی‌توان گفت که ما استان توسعه یافته هستیم و اینها ذهن ما را درگیر کرده است 

او با بیان اینکه از ابتدای مجلس یازدهم مهمترین رسالت ما پرداختن به امور زیربنایی بوده است، تاکید کرد: باید به تناسب شایستگی مردم فارس تصمیم گرفته شود و در مراجع دولتی و سطوح حکومتی ظاهر شویم و متناسب با عظمت مردم فارس باید با دولت و رئیس دولت و ارکان دولت سخن بگوییم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید با یکسری کارهای کوچک که البته آن هم جای خود دارد، شان مردم را نادیده بگیریم.

او اظهار کرد: خودمان را موظف کرده‌ایم تا این مسیر را با اقتدار و بهره گیری از عناصر قدرت ساز در دستگاههای اجرایی را دنبال کنیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین با تصریح بر این نکته که با بسته شدن فضای نقد در استان مخالفم و معتقدم مسئولان استان باید فضای نقد را باز و امکان تضارب آراء فراهم کنند، گفت: به هیچ وجه روابط عمومی‌ها حق ندارند که برای اصحاب مطبوعات تعیین تکلیف کنند و اجازه تحلیل و بررسی و اطلاع رسانی صادقانه را از آنها بگیرند.

عزیزی اعلام آمادگی کرد که هر مدیر و مسئولی که فرصت نقد و اطلاع رسانی را از خبرنگاران بگیرد طبق وظیفه نظارتی با وزیر مربوطه پیگیری کند و گفت: تا پای عزل چنین مدیرانی، پیش می‌روم.

عزیزی به عقب ماندگی‌هایی که حاصل برخی ناهماهنگی‌هاست هم اشاره و وجود ترافیک زیاد در شیراز را نبود کمربندی‌های شمالی، جنوبی، شمال شرق و ...دانست و گفت: وقتی جمعیتی مانند کلانشهر شیراز فاقد کمربندی باشد، طبیعی است که حجم زیادی از تردد و ترافیک در شبکه شهری نمایان شود. مشکل ترافیک شیراز با شعر و شعار حل نمی‌شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات انجام شده طی یکسال اخیر در فارس هم بیان کرد: یک گروه از مدیران استان، مدیرانی خوب و دارای تجارب و قابلیت هستند که باید از آنها حمایت شود.

عزیزی ادامه داد: یک گروه از مدیران اگرچه از تجارب لازم برخوردار نیستند، اما دارای انگیزه هستند و می‌توان با صبر و پشتیبانی و حمایت‌های ملی و استانی به آنها فرصت داد تا خود را ثابت کنند. اما گروهی از مدیران نه توان، نه تجربه و نه قابلیت دارند و نه سزاوار هستند و معتقدم نباید اجازه داد استانی به بزرگی فارس، در اختیار مدیران کوچک و کم توان قرار داده شود.

او گفت: دولت و وزارتخانه‌ها در حال ارزیابی مدیران استانی هستند که با اعلام نتایج آنها، تکلیف مدیران ناکارآمد روشن می‌شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی تعامل و انسجام نمایندگان فارس در مجلس، افزود: نمایندگان استان، نماینده و منتخب مردم هستند و تمام تلاشمان هم در مجلس یازدهم، نهایت انسجام و هماهنگی بوده است.

عزیزی با تصریح بر این نکته که جنس نمایندگی با جنس مدیریت اجرایی با هم متفاوت است، گفت: اختلاف سلیقه بین نمایندگان طبیعی است و نهایتا در مجلس یک موضوع به رای گذاشته می‌شود و نباید این دیدگاه را به معنای  اختلاف بین نمایندگان تلقی کرد.

نمایندگی را با چیزی عوض نمی‌کنم

او همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود احتمالا شما استاندار بعدی فارس باشید هم عنوان کرد: افتخار بنده نمایندگی مردم شیراز است و آن را با چیز دیگری عوض نمی‌کنم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه فارس هم بیان کرد: بودجه این استان در سال ٩٩، بیش از سه هزار میلیارد تومان بوده که در سال ١٤٠٠ به هشت هزار میلیارد تومان رسیده و امسال هم به ٩ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

عزیزی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های دولت برای اجرای پروژه‌های بزرگ استفاده کرد، گفت: باید در راستای توسعه استان، تمام تلاشمان را برای فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری داخلی و خارجی فراهم کنیم که البته در بخش‌های مختلف هم سرمایه گذاری‌هایی انجام شده است.

او از نوع برخورد با سرمایه گذاران در فارس انتقاد کرد و گفت سرمایه گذاران باید مورد احترام و عنایت باشند و از برخوردهای چکشی و سلبی با آنها پرهیز کرد و نباید اجازه داد به راحتی سرمایه گذار از دست برود.

اعلام اسامی مدیرانی که با سرمایه گذار همکاری نمی‌کنند

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، قول مساعد داد که اسامی مدیرانی که همکاری با سرمایه گذار ندارند را به رسانه‌ها اعلام کند.

عزیزی در خصوص طرح جامع حرم مطهر شاهچراغ(ع) هم گفت: با وزارت راه و شهرسازی توافق خوبی انجام شده و در مرحله بازبینی وانتهایی قرار دارد.

او ادامه داد: باید تلاش شود که بافت تاریخی و فرسوده و احیای حداکثری آنها با هم دیده شود.

انتصابات فامیلی دور از شأن نماینده مجلس است

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات اقوام و فامیل برخی نمایندگان در دستگاه‌های اجرایی هم گفت: معتقدیم که این کار دور از شان نمایندگان و نماینده باید به مسائل کلان بپردازد.

عزیزی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص تکمیل آزاد راه شیراز به اصفهان هم گفت: قطعه هفت این پروژه بزرگ رو به اتمام است و برای قطعه هشت هم توافقاتی بین دولت، ورارت دفاع و ...انجام شده است. امکان استفاده از ازادراه فراهم است. حتی اگر قطعه هشت آن اجرایی نشود.

او در خصوص پروژه انتقال آب از خلیج فارس هم گفت: برخی‌ها با پروژه‌های بزرگ و زیربنایی استان دشمنی می‌کنند که از رسانه‌ها می‌خواهم در دام و تور افرادی که به دنبال مخالفت با پروژه‌های بزرگ با طرح مواردی همچون نداشتن پیوست زیست محیطی، نیفتند، چرا که هر پروژه‌ای دارای مطالعه جغرافیایی و زیست محیطی است.

انتهای پیام

کد خبر 7943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =