کد خبر 7978
۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲

قالیباف:

تعرض به قهرمانان ملی و مدافعان حرم، رسوایی تعرض کنندگان را در پی دارد

تعرض به قهرمانان ملی و مدافعان حرم، رسوایی تعرض کنندگان  را در پی دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مدافعان حرم، نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند؛ تعرض به این قهرمانان ملی، خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض کنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) در نطق پیش از دستور ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز مقاومت اسلامی و یادآوری مقاومت حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه، آن را آغاز فصل جدیدی از مبارزه با رژیم جنایتکار صهیونیستی بیان کرد و گفت: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آخرین حلقه از مقاومت اسلامی علیه جنایتکاران صهیونیست، نویدبخش و در هم کوبنده ظاهر شد.

وی افزود: حرکت جهاد اسلامی ثابت کرد که امروز هر بخش از مقاومت اسلامی به تنهایی توانایی در هم کوبیدن عمیق ترین لایه های دفاعی رژیم صهیونیستی و خُرد کردن اراده آنها را دارا است، امروز در سایه اتحاد و همدلی همه جریان های مقاومت، با قاطعیت می گوییم که زوال دشمن غاصب، نزدیک تر از هر روزی است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قریب به ۸ دهه تبهکاری و جنایت رژیم صهیونیستی بر هر بیننده منصفی آشکار ساخته است که موجودیت این رژیم در گروی ایجاد ناامنی، اختلاف، ترور، اشغال و جنایت سازمان یافته در سراسر منطقه است، هر روزی که جهان شاهد جنایت های بیشتری از سوی صهیونیست ها است و نقشه های شوم آنها با همدستی رژیم های استکباری و ارتجاعی بیشتر برملا می شود، نقش مدافعان سرافراز و پرافتخار حرم در دفاع از امنیت ایران عزیزمان و ثبات منطقه آشکارتر می شود.

قالیباف اظهارکرد: در روزهای ابتدایی جنگ در سوریه و عراق عده ای دچار خطای محاسباتی شدند، اما هنگامی که واقعیت صحنه با جنایت های دهشتناک داعش عیان شد، به گونه ای که حتی کشورهای اروپایی را نیز نگران کرد، هر ایرانی منصفی با سلیقه های سیاسی مختلف به این باور رسید که مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت نیستند بلکه نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند.

وی ادامه داد: تعرض به این قهرمانان ملی که پای جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان کوتاه کردند، خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض کنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد.

رئیس قوه مقننه افزود: ما به این شهدای مظلوم که خود را فدای مردم ایران و حفظ حریم اهل بیت(ع) کردند افتخار می کنیم و زندگی در امنیت خود را مدیون آنها می دانیم.

رییس مجلس شورای اسلامی  همچنین با تشکر ازبرپایی پرشکوه مجالس عزا و ذکر مصیبت سیدالشهدا(ع) در سراسر کشورگفت:  ظهور جلوه های اسلام سیاسی از قبیل ظلم ستیزی، مقاومت در برابر دشمنان اسلام، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و افشای خط نفاق، در عزاداری های محرم امسال به طور ویژه دشمنان اسلام و حامیان اسلام آمریکایی را خشمگین ساخت؛ خشم دشمنان از آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) ثابت کرد که هیأت بصیرت افزا و ظلم ستیز مایه عزت مسلمین و خار چشم منافقین است.

وی افزود: با توجه به پیش بینی استقبال گسترده مردم برای حضور در مراسم اربعین امسال در کشور عراق تأکید می کنم که ضروری است مسئولان مربوطه در تمامی مراحل حضور مردم در این راهپیمایی باشکوه همه امکانات را برای رفع دغدغه های مردم و تسهیل روندها به کار گیرند.

انتهای پیام

کد خبر 7978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =