کد خبر 7989
۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶

بابایی:

دولت در مورد افزایش حقوق بازنشستگان تصمیم گیری کند

رییس سازمان برنامه و بودجه با مزدبگیران دولت مهربان‌تر باشد
 دولت در مورد افزایش حقوق بازنشستگان تصمیم گیری کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت باید در مورد افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری تصمیم گیری کند. آقای میرکاظمی هم نسبت به دولت گذشته با همه مزدبگیران در دولت مهربان تر باشد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در تذکری به رئیس سازمان تأمین اجتماعی و وزرای اقتصاد و کار گفت: بعد از مصوبه دولت درباره شورای عالی کار و تسری آن به حقوق بازنشستگان کشوری در حوزه تأمین اجتماعی اختیار این موضوع به دو وزیر کار و اقتصاد و همچنین هیأت امنای تأمین اجتماعی داده شد. لازم است هر چه سریع تر در این باره تصمیم گیری کنند تا جامعه دچار التهاب نشود.

نماینده مردم ساری در مجلس افزود: جامعه مدنی بازنشستگان عزیز منتظر تصمیمات آنی وزارت کار هستند که دولت اختیار را به آن ها داده است. کارگران محترم گناه دارند.

بابایی گفت که افزایش حقوق بازنشستگان در حوزه لشکری و کشوری مهم است و دولت باید تصمیم گیری کند. آقای میرکاظمی هم نسبت به دولت گذشته با بازنشستگان لشکری و کشوری و همه مزدبگیران در دولت مهربان تر باشد.

وی با بیان اینکه توقع مجلس یازدهم بسیار بالاست، گفت: رویکرد ما برقراری عدالت اجتماعی در درازمدت است و این را از رئیس جمهور و رئیس مجلس خواهانیم که تصمیم گیری کرده مبنی بر اینکه با استفاده از ابزارهای مدیریتی در شورای عالی اداری و حقوق و دستمزد فکری برای جبران گرانی های اخیر کنند و با تصمیم گیری مجدد، کارمندان از مزایا منتفع شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در تذکر دیگری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم به ویژه سردار سلیمانی و سردار همدانی گفت: شهدای مدافع حرم نماد افتخار کشور هستند و همیشه انقلاب و نظام بیمه شده خون این شهدا بودند.

وی افزود: متاسفانه برخی فتنه گران در کشور همچنان بر طبق تقابل با اندیشه های ناب انقلاب اسلامی می کوبند. البته که مردم در عاشورا و محرم پاسخ کوبنده ای به فتنه گران دادند.

انتهای پیام

کد خبر 7989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =