کد خبر 9758
۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳

نوری:

اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، اقدامی خلاف قانون انجام شده است

اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، اقدامی خلاف قانون انجام شده است

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر این‌که باید حرمت محیط دانشگاه حفظ شود گفت: نباید نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند که اگر این اتفاق رخ دهد باید پاسخگو بوده چون اقدامی خلاف قانون کرده‌اند.

به گزارش نمایندگان ما، غلامرضا نوری قزلجه رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت‌های اخیر معاون حقوقی رئیس جمهور درباره لزوم منع حضور نیروهای امنیتی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: این یک موضوع روشن است که مقررات و قوانین آن را تبیین کرده پس ابهامی ندارد.

وی با تاکید بر این‌که باید حرمت محیط‌های دانشگاهی حفظ شود گفت: اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، اقدامی خلاف روح قانون انجام داده و باید پاسخگو باشند؛ جست‌وگریخته در این زمینه شنیده می‌شود اما معمولا نفی می‌شود که در هر حال مسئولیت برعهده کسانی است که باید انتظامات دانشگاه را برقرار کرده و ملاحظاتی داشته باشند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر لزوم حفظ حرمت محیط دانشگاهی اظهار کرد: دانشگاه محل گفت‌وگو و برخورد اندیشه‌های سیاسی است پس نباید دانشجویان از بیان حرف‌هایشان هراس داشته باشند باید تاکیدات مقام معظم رهبری درباره برقراری کرسی‌های آزاد اندیشی را مدنظر داشت و همچنین به ذهن فعال دانشجویان در حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی توجه کرد.

نوری تاکید کرد: باید مسئولان دانشگاه مراقب باشند تا کسانی به نام دانشجو، متعرض حیثیت دانشجو و دانشگاه نشوند و این‌که به نام دانشجو محیط دانشگاه را خراب نکرده، حرمت‌ها را نشکسته و خدایی نکرده فضای عقلانیت و اخلاق‌مداری و فضای پر از نزاکت و علمی به فضای ناخوشایند تبدیل نشود.

رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در جمع‌بندی اظهار کرد: اگر نیروهای امنیتی و انتظامی وارد دانشگاه شوند، باید پاسخگو باشند چون اقدامی خلاف قانون رخ داده است؛ مسئولان دانشگاه مراقبت کنند که غیر از دانشجویان افراد دیگری در دانشگاه‌ها حضور پیدا نکرده و به نام دانشجو اتفاقاتی را رقم نزنند در این بین هوشیاری دانشجویان هم مهم است که اگر تجمعی شکل می‌دهند در فضای متین و باوقار باشد و اجازه ندهند این فضا مخدوش و خراب شده که در این صورت تاثیرگذاری اجتماعی آن از بین می‌رود.

انتهای پیام

کد خبر 9758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =