کد خبر 10324
۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹

پورابراهیمی:

اولویت امروز کشور توسعه مسائل اقتصادی، بهبود معیشت و حل مسائل جوانان در حوزه اشتغال است

اولویت امروز کشور توسعه مسائل اقتصادی، بهبود معیشت و حل مسائل جوانان در حوزه اشتغال است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه اولویت امروز کشور توسعه مسائل اقتصادی، بهبود معیشت و حل مسائل جوانان در حوزه اشتغال است گفت: تا پایان امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان کرمان اجرایی خواهد شد.

به گزارش نمایندگان ما، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی مجتمع صنعتی لاستیک «ارگ» افزود: خیلی خوشحالم که بعد از ۲ سال پیگیری، عملیات اجرایی بزرگترین و اولین مجتمع تولید لاستیک‌های فوق سنگین ایران در این منطقه از شهرستان کرمان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه طی چندین سال گذشته مجموع نیازهای بنگاه‌های اقتصادی که می‌توانست از درون استان تامین شود، شناسایی شده است، ادامه داد: یکی از این نیازها تولید لاستیک‌های مورد نیاز ماشین‌آلات معدنی و صنعتی بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود همه مشکلاتی که در نگاه اجرایی این طرح نگرانش بودیم همه مسائل حل شد، موضوعات جلو رفت و به این نتیجه رسید که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی اولین مجتمع تولید لاستیک‌های فوق سنگین کشور در شهرستان کرمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه یکسال پیش باید عملیات اجرایی مجتمع صنعتی لاستیک آغاز می‌شد، تصریح کرد: پیگیری موضوعات زمین، آب و سایر مسائل مربوط به این مجتمع تولیدی نزدیک به یکسال زمان برد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بعضی از همکاران (مدیران یا کارمندان) ما با رویکرد غیراخلاقی نسبت به این مجموعه های تولیدی موضع گرفتند و به جای کمک کارشکنی می کنند، اگر این موضوع استمرار یابد به مردم کرمان به ریز(با جزییات) خواهم گفت چه کسانی نمی خواهند جوانان مملکت و این منطقه از اشتغال برخوردار شوند.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه امروز در حوزه مسائل کشور با جنگ تمام عیاری از سوی دشمنان مواجه هستیم، اظهارداشت: دشمن در جریان اغتشاشات اخیر به دنبال القا کردن این موضوع است که امکان انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور نیست.

وی افزود: جریان استکبار در طراحی پیچیده هجمه بسیار سنگین و جنگ شناختی را طی چند ماه اخیر در کشور راه انداخت تا در جامعه این موضوع را القا کنند که جمهوری اسلامی تمام شده است.

برنامه جامع اقتصادی برای مردم

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر امروز در کشورمان برای مردم برنامه جامع اقتصادی داشته باشیم موضوعات اصلی حتما مدیریت خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مردم عاشق انقلاب و رهبری هستند و مردم از انقلاب فاصله نگرفتند بلکه استکبار این موضوع را به دروغ در اذهان متبادر کرده است.

انجام چند پروژه سرمایه‌گذاری

وی با اشاره به اینکه بزرگترین پاسخ به جریان اغتشاشات کار، تلاش و مجاهدت برای خدمت به مردم است، تاکید کرد: یک ماه و نیم پیش بزرگترین مجتمع تولید سلول‌های خورشیدی در خاورمیانه با سه هزار مگاوات توان تولید و با ۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کرمان راه‌اندازی کردیم.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه تا یک ماه دیگر نیز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع تولید الکترودهای گرافیتی با مشارکت شرکت‌های صنعتی و معدنی در کرمان انجام خواهد شد، ادامه داد: بزودی عملیات اجرایی طرح فرومنگنز حداکثر تا بهمن امسال آغاز خواهد شد.

بر اساس آمارها سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون یورو لاستیک فوق سنگین به کشور واردات می شود که احداث این کارخانه می تواند علاوه بر توسعه منطقه از بخشی قابل توجه از این واردات نیز جلوگیری کند.

صنعت تایر با قدمت بیش از ۶۰ سال در کشور اکنون وارد فاز جدیدی از تولیدات خود با تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین می شود و این پروژه با همکاری چند شرکت معدنی مستقر در کرمان و خارج از کرمان در سال مزین به دانش بنیان در زمین ۹۰ هکتاری و با ۱۸۰ میلیون یورو اعتبار کلید خورده است.

انتهای پیام

کد خبر 10324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =