کد خبر 12630
۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۳

فلاحی:

اروپا مسیر احیای برجام را به بن‌بست کشانده است/ ضرورت تامین منافع ملی ایران از سوی غرب

اروپا مسیر احیای برجام را به بن‌بست کشانده است/ ضرورت تامین منافع ملی ایران از سوی غرب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد موضع گیری برجامی دستگاه دیپلماسی کشورمان در راستای خنثی سازی دسیسه غرب بوده و به دنیا اعلام می کند اروپایی ها مسیر به نتیجه رساندن برجام را به بن بست کشانده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری نمایندگان ما ، سارا فلاحی در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان مبنی بر اینکه ایران برای بازگشت به توافق برجام آماده‌ است، گفت: تروئیکای اروپایی تلاش می کند تهران را مقصر اصلی شکست مذاکرات هسته ای معرفی کند اما در واقعیت خودشان هم می دانند که ایران اهل گفتگو است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع موضع گیری برجامی دستگاه دیپلماسی کشورمان در راستای خنثی سازی این دسیسه بوده و به دنیا اعلام می کند غربی ها مسیر به نتیجه رساندن برجام را به بن بست کشانده اند.

وی ادامه داد: اروپایی ها باید بدانند زنده نگه داشتن توافق هسته ای نیازمند تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است و در این زمینه هیچ زیاده خواهی از سوی غربی ها امکان پذیر نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه تسهیل فروش نفت، برچیده شدن همه تحریم ها، تسهیل مراودات بانکی و غیره از جمله مواردی است که می تواند به احیای توافق هسته ای کمک کند، افزود: اینکه سیاستمداران غربی صرفا ژست گفتگو در مقابل دوربین ها بگیرند، راه بجایی نمی برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع مذاکره و گفتگو نسبت به موضوعی مانند برجام باید دستاورد داشته باشد نه اینکه یک طرف خودش را بالاتر از طرف مقابل بداند؛ افکار عمومی دنیا به خوبی دریافته ایران تعهدات برجامی خودش را انجام داده و امروزه انگشت اتهام برای بدعهدی به سمت غرب نشانه رفته است.

منبع :خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 12630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =