کد خبر 14227
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۱

نظری:

لزوم برقراری امنیت در خلیج فارس بدون حضور بیگانگان

لزوم برقراری امنیت در خلیج فارس بدون حضور بیگانگان

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: برقراری امنیت در خلیج فارس با همگرایی کشورهای منطقه، دسیسه های غرب به رهبری آمریکا در خلیج فارس را نقش برآب خواهد کرد.

به گزارش نمایندگان، علیرضا نظری با اشاره به اظهارات فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران مبنی بر اینکه برقراری امنیت در خلیج فارس با همگرایی کشورهای منطقه صورت می گیرد، گفت: تاکید ایران بر لزوم هم افزایی و همگرایی میان کشورهای همسایه در خلیج فارس به منظور ایجاد صلح و ثبات دریایی، بیانگر رویکرد جمهوری اسلامی در رعایت حسن همجواری و تکیه بر توانمندی منطقه ای است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همکاری های استراتژیک میان کشورهای منطقه خصوصا در حوزه دریا می تواند منافع مشترک ایجاد کرده و این امر بر رفع سوءتفاهم ها و تنش ها نیز اثر مثبتی بگذارد، اظهار کرد: در واقع امروزه غرب آسیا دچار تحول شده و کشورهای همسایه می توانند با تعامل زمینه شکل گیری بلوک امنیتی، اقتصادی و سیاسی منطقه ای را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه شکوفایی اقتصادی هر کشوری در گرو وجود امنیت و ثبات است، ادامه داد: بر این اساس وقتی کشورهای منطقه با همکاری مشترک اقدام به ایجاد ثبات در خلیج فارس کنند، این مهم منافع جمعی ایجاد کرده و همه از آن نفع خواهند برد؛ در این میان حتی زمینه و فرصت سرمایه گذاری های مشترک نیز ایجاد خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن بیان اینکه ایالات متحده و همپیمانانش تلاش های زیادی برای حضور در خلیج فارس کرده و امروزه مشاهده می شود که در برخی کشورها پایگاه های نظامی دارند، افزود: این مهم در حالیست که اگر کشورهای منطقه در کنار هم قرار بگیرند، آمریکایی ها نیز مجبور به ترک منطقه خواهند شد و بدون شک این مهم سبب ایجاد آرامش بیشتر در خلیج فارس می شود.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی برقراری امنیت در خلیج فارس با همگرایی کشورهای منطقه، دسیسه های غرب به رهبری آمریکا در خلیج فارس را نقش برآب خواهد کرد.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 14227

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =