کد خبر 16927
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۵

جوکار:

مشکل کمبود معلم باقی است

مشکل کمبود معلم باقی است

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از عدم حل مشکل کمبود معلم در کلاس های درس انتقاد کرد و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد که کمیسیون ورود به موقع به این موضوع داشته و تکالیفی را برای دولت معین کرده است.

به گزارش نمایندگان، محمدصالح جوکار در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی نوبت عصر امروز ( دوشنبه) مجلس، بیان کرد: برای پیگیری بحث کمبود معلم در کلاس های درس وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان اداری و استخدامی به مجلس آمدند و قرار بود کمیسیون آموزش این موضوع را دنبال کند اما هنوز مشکل کمبود معلم در کلاس های درس حل نشده است. هنوز معلم های خرید خدمت تعیین تکلیف نشده اند.

محمد وحیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این تذکر، بیان کرد: در مجلس به دستور رئیس مجلس جلسه ای غیرعلنی تشکیل شد. کمیسیون آموزش نیز گزارشی در خصوص کمبود نیروی انسانی در شروع سال تحصیلی تهیه کرد و به صحن ارائه کرده است. چندین تصمیم گرفته شد و دولت متعهد شد که آن را اجرایی کند. 

وی در ادامه اظهار کرد: اول اینکه ردیف های وزارت اموزش و پروش به اندازه و به موقع در طول سال تخصیص پیدا کند تا در شروع سال تحصیلی با مشکل مواجه نشویم. از سوی دیگر مقرر شد سازمان برنامه و بودجه مشکل پرداختی حق التدریسی و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان را پیگیری کند. 

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: توجه به نیروهای خرید خدمات که اکنون بدون حقوق و بیمه کار می کنند و تبدیل وضعیت معلمان مهرآفرین  از دیگر مواردی بود که دولت برای حل مشکل کمبود معلم تعهد داد که پیگیری کند. 

انتهای پیام

کد خبر 16927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =