کد خبر 19500
۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۳

احمد توکلی در نامه به دبیر مجمع تشخیص مصلحت مطرح کرد

درخواست تعویق اتخاذ تصمیم درباره تاثیر معدل در نتایج کنکور تا استقرار دولت جدید

درخواست تعویق اتخاذ تصمیم درباره تاثیر معدل در نتایج کنکور تا استقرار دولت جدید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست کرد اتخاذ تصمیم در خصوص تاثیر معدل در نتایج کنکور پس از فعال شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی با ترکیب جدید صورت گیرد.

به گزارش نمایندگان، احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه‌ای به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از وی خواست تا در صورت موافقت رئیس مجمع، موضوع «بررسی اصرار مجلس به تعویق تأثیر معدل در نتایج کنکور» پس از روی کار آمدن دولت جدید و فعال شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی با ترکیب جدید صورت گیرد.

در این نامه آمده است:

«برادر ارجمند دکتر ذوالقدر

دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

سلام علیکم

دستور جلسه چهارشنبه ۲۰ تیر، بررسی اصرار مجلس به تعویق تأثیر معدل در نتایج کنکور اختصاص داده شده است.

در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص اصرار مجلس را مصلحت ندانست. تشکیل کمیسیون در دوره فترت مجلس که هنوز کمیسیون‌های ذی ربط در مجلس تشکیل نشده و امکان حضور قانونی رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس در جلسه کمیسیون مجمع وجود نداشت، به مصلحت نبود.

بدلیل تغییر دولت، به زودی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی دستخوش تغییرات زیادی می‌شود و چون به گفته یکی از اعضای نزدیک دکتر پزشکیان در دفتر وی اعلام کرده است که دکتر پزشکیان بر خلاف کمیسیون فرهنگی مجمع با نظر اصراری مجلس همراه است.

به نظر می‌رسد از حیث سیاسی برای افزایش تفاهم در کشور بهتر است این موضوع درصورت موافقت رئیس مجمع از دستور خارج شود و اتخاذ تصمیم به پس از فعال شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی با ترکیب جدید موکول شود.»

انتهای پیام

کد خبر 19500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =