کد خبر 5803
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

زنگنه:

مجلس با هدف کمک و رفع مشکلات معیشتی مردم از ابزار قانونی خود استفاده خواهد کرد

مجلس با هدف کمک و رفع مشکلات معیشتی مردم از ابزار قانونی خود استفاده خواهد کرد

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: مجلس با حفظ اصول شرعی و اخلاقی چنانچه وزیری را در بدنه دولت ناکارآمد تشخیص دهد با هدف کمک به شخص رئیس جمهور انقلابی و رفع مشکلات معیشتی مردم از ابزار قانونی خود در تذکر، سوال و حتی استیضاح استفاده خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگترین خریدار کالا و خدمات در کشور دولت است، بیان کرد: معنای دیگر این حرف این است که بخش اعظم اقتصاد کشور دولتی و خصولتی است و بنابراین مدیریت بنگاه های عریض و طویل اقتصادی با صدها هزار میلیارد سرمایه، تنظیم رابطه کارگر و کارفرما، رقابت پذیر بودن تولیدات ملی، کاهش زیان صندوق های بازنشستگی و افزایش سودآوری شرکت های دولتی و بهبود وضعیت خودرو و... جز با یک مدیریت کارآمد، متخصص و دارای تجربه مدیریت در حوزه های مزبور امکان پذیر نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم حمایت از دولت را تکلیف خود دانسته و از رای بالا به وزرا گرفته تا رفع موانع قانون پیش روی دولت و حتی تلاش شبانه روزی نمایندگان در حوزه های انتخابیه در کنار استانداران و فرمانداران و حضور شخصیتی متدین، شجاع، مردمی، پاکدست و ولایتمدار را در راس دولت، ظرفیتی کم نظیر می داند، اما نباید استفاده نمایندگان مجلس از حقوق خود در تذکر، سوال و استیضاح را عده ای در داخل و خارج مجلس به تقابل مجلس و دولت تعبیر نمایند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: مطمئنا کسانی که قانون اساسی را نوشته اند این حقوق را به مجلس نداده اند که تقابل بین قوا ایجاد شود. مجلس طی دو سال به طور مکرر به انقلابی بودن و انقلابی ماندن از سوی رهبر معظم انقلاب مفتخر شده، با حفظ اصول شرعی و اخلاقی چنانچه وزیری را در بدنه دولت ناکارآمد تشخیص دهد با هدف کمک به شخص رئیس جمهور انقلابی و رفع مشکلات معیشتی مردم از ابزار قانونی خود در تذکر، سوال و حتی استیضاح استفاده خواهد کرد.

زنگنه در پایان گفت: اگر وزیری به هر دلیل نتواند انتظارات مردم و دولت را برآورده سازد و توان همراهی با دولت مردمی را نداشته باشد، تذکر و سوال از وی کمک به دولت است یا اصرار بر ماندن وی؟ دولت باید مراقب باشد و در شناخت دوست و دشمن دچار اشتباه نشود.

انتهای پیام

کد خبر 5803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =