کد خبر 5811
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲

محمودزاده:

برای استیضاح چند وزیر دولت سیزدهم امضا جمع شده است

وزرای ناکارآمد برکنار شوند 
برای استیضاح چند وزیر دولت سیزدهم امضا جمع شده است

نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: نیاز است تعدادی از وزرای ضعیف که در کابینه وجود دارند، پالایش شوند. در حال‌ حاضر استیضاح وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان و صنعت، معدن و تجارت در مجلس مطرح است و برای همه این استیضاح ها امضا جمع شده است.  

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نمایندگان ما، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در قانون ساماندهی تخصیص ارز ترجیحی تاکید کرد که دولت به شرطی می تواند این موضوع را اجرایی کند که قیمت ها از شهریور سال ۱۴۰۰ بالاتر نرود.  متاسفانه الان اینگونه نیست و می بینیم که قیمت بسیاری از کالاها نسبت به شهریور سال گذشته بسیار افزایش یافته و بعضاً سه برابر زیاد شده است. دولت باید قانون را دقیق اجرا کند.  

وی افزود: نیاز است تعدادی از وزرای ضعیف که در کابینه وجود دارند، پالایش شوند. دولت باید خودش وزرای ناکارامد را برکنار کند اما اگر دولت این کار را انجام ندهد، مجلس باید از ابزار استیضاح استفاده کند. در حال‌ حاضر استیضاح وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان و صنعت، معدن و تجارت در مجلس مطرح است و برای همه این استیضاح ها امضا جمع شده است.  

نماینده مردم مهاباد در مجلس ادامه داد: مردم در زمینه معیشتی مشکلات جدی دارند و ما پیگیر رفع مشکلات اقتصادی مردم هستیم و اگر وزیری نتواند در این راستا حرکت کند، حتماً برکنار خواهد شد.  اعلام وصول طرح استیضاح وزرا به معنای آن نیست که حتماً آن وزیر از کار برکنار شود و در صورتی که نمایندگان برنامه‌های وزیر را قانع‌کننده بدانند، باز هم به وی رأی اعتماد می‌دهند.  

وی در آخر خاطرنشان کرد: برگزاری جلسه استیضاح بسیار بهتر از آن است که وزیری در برزخ بماند چرا که برخی از وزرا الان در برزخ هستند و مدام واهمه دارند که آیا امروز و یا فردا استیضاح می‌شوند. به به نفع دولت است که هرچه سریعتر تکلیف وزرای ناکارآمد مشخص شود.

انتهای پیام

کد خبر 5811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =